Przejdź do treści głównej

Młodzież podejmuje ważne tematy podczas obrad Parlamentu

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2018-06-01, 16:14
użytkownik
Briefing przed rozpoczęciem Parlamentu z udziałem marszałków, posłanek i posłów.
Młodzież z całej Polski bierze udział w pierwszej sesji Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Ponad 300 osób - obecni posłowie Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz młodzieżowi radni miast, gmin i województw z całej Polski rozmawiają na tematy związane z demokracją oraz wrażliwością społeczną.

–  Dla nas to ogromny zaszczyt, że możemy utrzymać tę symboliczną datę, w której powinien odbywać się Sejm Dzieci i Młodzieży. Warszawa od wielu lat wspiera młodzieżowe, samorządowe inicjatywy. Staramy się budować poczucie, że nasze miasto jest wspólne. Wszyscy pamiętajcie, że to jest wasza stolica, wasze miasto. Dlatego tak mnie cieszy, że ten duch otwartości, duch walki z dyskryminacją, który wyrażony jest w projekcie uchwały, którą mam nadzieję podejmiecie dzisiaj na tej sesji jest dokładnie duchem i wizją miasta, którą chcemy mieć dla Warszawy – powiedział podczas inauguracji Parlamentu, Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

–  Wydarzenie jest swego rodzaju debatą tworzoną przez młodych, dla młodych. Chcieliśmy pokazać, że polska młodzież ma odwagę, ambicje, głos i umiejętności do organizowania ogólnopolskich wydarzeń o charakterze opiniodawczym – mówi koordynator Parlamentu Dzieci i Młodzieży, Błażej Papiernik.

Wydarzenie zostało zorganizowane w Międzynarodowy Dzień Dziecka na Uniwersytecie Warszawskim w miejsce przeniesionego Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodzież z całej Polski przyjechała do Warszawy, aby rozmawiać o ważnych kwestiach, takich jak demokracja, wykluczenie społeczne oraz sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce. Miasto st. Warszawa sfinansowało wyżywienie uczestników i ich przejazdy transportem publicznym. Zapewniło również nocleg dla koordynatorów regionów i przedstawicieli Prezydium oraz wyżywienie dla młodzieży. Wsparcia merytorycznego podczas debat, dyskusji i obrad udzielili eksperci miasta i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Muzea, dla których organizatorem jest Warszawa, zapewniły bezpłatny wstęp dla uczestników Parlamentu Dzieci i Młodzieży.

Wydarzenie zostało objęte m.in. patronatem przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta st. Warszawy oraz Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka.

Wydarzenie współorganizowane jest przez m.st. Warszawę.

www – www.parlamentmlodych.pl
Twitter - https://twitter.com/parlament_dim
Instagram - https://www.instagram.com/posiedzeniepdim/
Facebook - https://www.facebook.com/parlamentdzieciimlodziezy/


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • edukacja obywatelska
  • młodzież
  • społeczeństwo obywatelskie