Przejdź do treści głównej

Letnia ofensywa Niepełnosprawnika

autor(ka): Dominik Rymer
2018-06-01, 09:30
użytkownik
archiwalne
Pogoda jest wakacyjna, jednak zespół Niepełnosprawnika jest w natarciu. Audytorzy i audytorki, osoby wprowadzające dane do bazy, ci, którzy dbają o jakość wprowadzanych danych i stabilność informatyczną Niepełnosprawnika, osoby koordynujące audyty – wszyscy oni pracują, by osoby z niepełnosprawnością miały informacje o dostępnych obiektach publicznych.

Audyty prowadzimy w kilkudziesięciu miejscowościach. Dużą reprezentację dostępnych miejsc mamy: w Toruniu – ponad 330 zaudytowanych miejsc, we Wrocławiu – ponad 2600 miejsc, w Warszawie – ponad 10000 miejsc. A w wyszukiwarce www.niepelnosprawnik.pl jest ponad 14000 obiektów. Dostępnych, to znaczy opisanych pod kątem udogodnień dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ale też dla osób starszych i rodziców z małymi dziećmi.

Niepełnosprawnik nie bada braku dostępności, w wyszukiwarce znajdziecie tylko miejsca dostępne – a ich dostępność przedstawiamy w postaci piktogramów i szczegółowych opisów. Badamy takie obiekty jak: poczty, muzea, urzędy, restauracje, hotele, sklepy, kina i inne, z których mieszkańcy korzystają każdego dnia, i z których mogą chcieć skorzystać turyści. Audyty dostępności są bezpłatne.

O przydatności Niepełnosprawnika świadczy to, że w zeszłym roku weszło na stronę www.niepelnosprawnik.pl ponad 200 tys. użytkowników.

Nasze działania nie byłyby możliwe bez współpracy samorządów. Dziękujemy władzom samorządowym Warszawy, Wrocławia i Torunia za wsparcie rozwoju Niepełnosprawnika.

www.Niepelnosprawnik.pl to internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji a także osób starszych i rodziców z dziećmi. Strona zgodna jest z wytycznymi WCAG 2.0, dostępna jest, poza polskim, także w języku angielskim i rosyjskim. Niepełnosprawnik pomaga każdemu znaleźć dostępne usługi blisko domu.

Kontakt: .

Niepełnosprawnik współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.
Niepełnosprawnik jest współfinansowany ze środków finansowych PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
Niepełnosprawnik jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja TUS
Data wydarzenia: od 2018-05-31 do 2018-06-15
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10, 02-366 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

501 009 857

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • integracja społeczna
  • miasto
  • nowe technologie
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój lokalny
  • seniorzy