Przejdź do treści głównej

Czy jesteśmy gościnni? Warszawiacy organizują festiwal gościnności [patronat warszawa.ngo.pl]

użytkownik
archiwalne
Już w ten weekend (26–27 maja 2018 r.), podczas festiwalu „Miło Cię widzieć" – Dni Gościnności, w całej Warszawie odbędą się wydarzenia skierowane do niepolskojęzycznych mieszkańców naszego miasta.

– Wraz z przyjaciółmi z warszawskich instytucji kultury pragniemy przypomnieć, że wszyscy odgrywamy na przemian role gości i gospodarzy. Poprzez organizację festiwalu chcemy wspólnie z warszawiakami propagować obyczaj gościnności. Warto sięgać do tej tradycji. Warto mówić innym ludziom: „Miło Cię widzieć” – mówi Katarzyna Szumlas, koordynatorka projektu.

Do udziału w festiwalu zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy. Zachęcamy do dzielenia się wieściami o wydarzeniach ze znanymi sobie imigrantami. Ze strony projektu można pobrać zaprojektowaną z okazji Dni Gościnności pocztówkę zaproszenie i przekazać ją znajomym oraz nieznajomym niepolskojęzycznym mieszkańcom Warszawy. Pocztówki można również znaleźć we wszystkich instytucjach kultury zaangażowanych w projekt.

Ponad 30 stołecznych instytucji kultury organizuje integrujące wydarzenia kulturalne w językach obcych. Są to m.in.: Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Centrum Wielokulturowe, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Nowy Teatr, Dom Kultury KADR, Plac Zabaw nad Wisłą, Staromiejski Dom Kultury. Wydarzenia towarzyszące odbędą się także na ulicach.

Uczestników festiwalu zapraszamy na interaktywne spacery varsavianistyczne w najpiękniejszych i najważniejszych miejscach Warszawy. Spacery poprowadzą członkowie kolektywu kulturalnego Miejsce Spotkań Warszawa – głównego organizatora festiwalu.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne.
 

Program wydarzeń

Event na Facebooku

Film promocyjny

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Kolektyw kulturalny Miejsce Spotkań Warszawa
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2018-05-26 do 2018-05-27
Organizator:

Kolektyw kulturalny Miejsce Spotkań Warszawa

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • kultura
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • obcokrajowcy, migranci
  • rozrywka
  • wielokulturowość
  • wspólnoty i społeczności lokalne