Przejdź do treści głównej

Niedziela Sąsiedzkich Ogrodników

autor(ka): oprac. red. warszawa.ngo.pl
2018-04-18, 15:08
archiwalne
(Fot. Motyka i Słońce)
Jak założyć ogród społecznościowy? Jak go właściwie prowadzić? Jak przedsięwziąć inicjatywę lokalną? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź już 22 kwietnia 2018 r. podczas Niedzieli Sąsiedzkich Ogrodników. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie Motyka i Słońce (ul. Jazdów 3/9) w godz. 11.00-14.00.

Podczas Niedzieli Sąsiedzkich Ogrodników warszawiacy będą mieli szansę nie tylko poznać ideę i zasady działania ogrodów społecznościowych, ale także porozmawiać z osobami, które na co dzień się nimi zajmują.

Do dyspozycji mieszkańców będą przedstawiciele zarówno Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, społeczność ogrodu Motyka i Słońce, jak również Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Reprezentanci ostatniej wymienionej instytucji odpowiedzią warszawiakom również o zasadach działania inicjatywy lokalnej, a także na bieżąco będą konsultować pomysły z nią związane.

Wydarzenie o godz. 11.00 rozpocznie wspólne sąsiedzkie śniadanie, po którym odbywać się będą warsztaty ogrodnicze.

Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Niedziela Sąsiedzkich Ogrodników odbywać się będzie w Dzień Ziemi i ma na celu promocję sąsiedzkich działań w obszarze zieleni miejskiej, jako sposobu dbałości o wspólne dobro – środowisko naturalne.


Informacja pochodzi z serwisu ngo.um.warszawa.pl

Źródło: UM. st. Warszawa
Data wydarzenia: 2018-04-22
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • aktywność lokalna
  • miasto
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie
  • wspólnoty i społeczności lokalne