Przejdź do treści głównej

Zostaw 1% w Warszawie [infografika]

autor(ka): oprac. dobr. [warszawa.ngo.pl]
2018-04-17, 10:00
Do 30 kwietnia 2018 r. jest czas, aby zdecydować, którą organizację pożytku publicznego wesprzeć 1% swego podatku. Zachęcamy, by wybrać NGO z Warszawy.

W 2017 roku na rzecz organizacji pożytku publicznego podatnicy przekazali 660 mln złotych. To o 43 mln zł więcej, niż w roku ubiegłym. Wzrosła także liczba przekazujących - 13,6 mln osób zdecydowało się na wypełnienie odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym. To połowa wszystkich podatników i 60% tych, którzy wykazali należny podatek do zapłacenia. Przeciętnie przekazywaliśmy wybranej organizacji 49 złotych – w zeszłym roku o 2 złote mniej.

Podatnicy rozliczający się za 2016 rok w Warszawie przekazali organizacjom pożytku publicznego blisko 150 mln zł. Ile przekażą w tym roku?

Zachęcamy, aby swoją częścią podatku wesprzeć organizacje działające w stolicy.

Pod adresem: http://pozytek.ngo.pl/ znajduje się wyszukiwarka OPP, poprzez którą można wybrać organizację działającą nie tylko w naszym mieście, ale także w dzielnicy.

Jak przekazać 1% w sposób świadomy i przemyślany? Gdzie szukać organizacji? Jak wybrać tę jedną spośród kilku tysięcy? Obejrzyj naszą infografikę!


Źródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • organizacje pozarządowe