Przejdź do treści głównej

Pokaz filmu "Siostry"

autor(ka): Natalia Gebert
2018-03-12, 10:11
archiwalne
16 marca 2018 r. godz. 17.00, Centrum Wielokulturowe przy ul. Jagiellońskiej 54 (wejście od pl. Hallera), Warszawa. "Siostry" to historia życia trzech afgańskich sióstr - Gaisu, Zohry i Parastu - ich marzeń i walce o wolność. Po pokazie zapraszamy na rozmowę z reżyserką Justyną Tafel i producentką Moniką Sobańską. Wstęp wolny.

SIOSTRY to dokument o niezwykłej sile kobiet na całym świecie. To historia życia trzech afgańskich sióstr - Gaisu, Zohry i Parastu - ich marzeniach i walce o wolność.

Poprzez historię trzech sióstr odkrywamy ciemną i jasną stronę życia kobiet w Afganistanie. Tradycyjna mentalność zabrania im pracować, kształcić się, wychodzić z domu bez męża lub krewnego, korzystać z rozrywek, a nawet chodzić do lekarza. Jednakże mają one swoje strategie oporu i walczą o niezależność.

Przeżyją Państwo niezwykłą podróż wgłąb kobiecego świata Afganek oglądanego okiem Polek, działaczek ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety. W 2016 roku wyruszyły one do Afganistanu, by w imię solidarności wesprzeć swoje siostry. Film pokazuje, jak dzięki naszemu wsparciu kobiety budują swoją niezależność, jak wzmacniają swój głos, jak zyskują dostęp do edukacji, władzy i wiedzy, a tym samym kształtują swoją nową rolę w społeczeństwie.

Czas trwania filmu: 42 minuty Po filmie zapraszamy do dyskusji z udziałem reżyserki Justyny Tafel i producentki Moniki Sobańskiej, którą poprowadzi Natalia Gebert z Inicjatywy Dom Otwarty.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie inauguracja zbiórki charytatywnej kosmetyków i środków czystości dla uchodźczyń prowadzonej przez Dom Otwarty. Więcej o filmie i jego bohaterkach przeczytają Państwo na stronie: http://aktywnekobiety.org.pl/film-dokumentalny-siostry/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Wydarzenie FB
Miejsce: Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera), Warszawa,
Data wydarzenia: 2018-03-16
Organizator:

Centrum Wielokulturowe w Warszawie

Adres:

Jagiellońska 54, 03-463 Warszawa-Praga-Północ,

Tel.:

22 648 11 11

E-mail:

centrum@cww.waw.pl

Www:

http://centrumwielokulturowe.waw.pl 

Organizator:

Inicjatywa Dom Otwarty

Adres:

Warszawa,

E-mail:

kontakt@domotwarty.org

Www:

https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja obywatelska
  • kobiety
  • kultura
  • prawa człowieka
  • prawa obywatela
  • sztuka
  • wielokulturowość