Przejdź do treści głównej

Otwarte seminarium na temat: "Bezpieczeństwo informacji"

autor(ka): Barbara Kulpińska
2018-03-09, 17:42
archiwalne
Wstęp wolny - wkład - prof dr hab.Józef Oleński, wybitny infolog, wieloletni b. prezes GUS opisze warunki bezpieczeństwa w sytuacji ogólnej wojny informacyjnej, potem pytania i dyskusja - czwartek, 15 marca br., godz. 15,30, Warszawska Szkoła Zarządzania-Szkoła Wyższa.

Ponieważ informacja jest podstawą do podejmowania wszelkich decyzji, więc ma ona wielkie znaczenie dla problematyki zarządzania, zarówno w aspekcie zawodowym
jak też w działalności społecznej oraz w życiu prywatnym. Zakłócenia w procesie informacyjnym, takie jak np. szumy informacyjne, dezinformacja oraz manipulacja informacją stanowią podłoże wszelkich konfliktów: od poważnych nieporozumień rodzinnych poczynając, przez problemy w zespołach współpracujących, trudności w integracji grup koleżeńskich, aż do poważnych konfliktów społecznych i politycznych, na poziomie mikro i makro, do informacyjnej wojny międzynarodowej włącznie. Od wielu lat na świecie toczy się okrutna wojna informacyjna, która w ostatnim czasie jeszcze się nasila,więc w tej sytuacji coraz większego znaczenia nabiera zagadnienie BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI.

Zakres problemowy wykładu profesora:

Bezpieczeństwo informacyjne w globalnej gospodarce opartej na wiedzy.

1/ Bezpieczeństwo informacyjne jako kategoria naukowa, społeczna, ekonomiczna i polityczna, 2/ Bezpieczeństwo informacyjne jako proces społeczny, 3/ Determinanty bezpieczeństwa informacyjnego, 4/Zagrożenia bezpieczeństwa informacyjnego, 5/ Instrumenty bezpieczeństwa informacyjnego, 6/ Wnioski dla nauki i praktyki.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju WSZ-SW
Miejsce: Warszawsk Szkoła Zarządzania- Szkoła Wyższa, ul.Siedmiogrodzka 3A (wjazd od ul.Rogalińskiej) Przystanek Bus"Szpital wolski", 01-204 Warszawa, woj. Mazowieckie
Data wydarzenia: 2018-03-15
Organizator:

Barbara Kulpińska - Pracownia Zrównoważonego Rozwoju WSZ-SW

Adres:

ul.Siedmiogrodzka 3A sala G, 01-204 Warszawa, woj. Mazowieckie

Tel.:

602-447-177

E-mail:

b.kulpinska@wp.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo