Przejdź do treści głównej

S3KTOR 2017. Daj sobie szansę na sukces

autor(ka): Jędrzej Dudkiewicz dla warszawa.ngo.pl
2018-02-09, 02:27
Już tylko do 16 lutego 2018 r. można zgłaszać inicjatywy, które będą miały szansę wziąć udział w konkursie S3KTOR 2017. To ważna nagroda dla organizacji pozarządowych, w tym roku po raz drugi wiążąca się również z gratyfikacją finansową. Serwis warszawa.ngo.pl zapytał laureatów z wcześniejszych lat, jak otrzymanie S3KTOR-a wpłynęło na ich działalność.

W 2018 roku będzie to już ósma edycja konkursu, którego głównym celem jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw warszawskich organizacji pozarządowych. Czy wygrana w konkursie rzeczywiście zmienia coś w życiu organizacji? Głos oddajemy laureatom z lat ubiegłych.

Anna Król: Fundacja Kultura nie boli

Jestem związana z sektorem pozarządowym i zaangażowana w działania realizowane pro publico bono. W naszym przypadku to działania kulturotwórcze, natomiast NGO są zaangażowane w mnóstwo projektów, które są niezwykle istotne społecznie oraz pomagają w świadomym rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Kultura zresztą też się na to składa. Dlatego uważam, że nagroda, która docenia osoby zaangażowane w działania pozarządowe jest potrzebna. Tak jak potrzebne jest docenienie pracy, która oprócz tego, że daje ogromną satysfakcję, bywa też trudna i napotyka na wiele przeszkód. To zawód dla ludzi, którzy działają z powołania, są idealistami i wierzą, że świat wokół można zmieniać. Cieszę się, że Warszawa przyznaje taką nagrodę, jak również z tego, że Fundacja miała zaszczyt i szczęście zostać zauważoną i docenioną.

Odkąd dostaliśmy S3KTOR-y minęły trzy lata. Był to okres bardzo istotny w działaniu naszej Fundacji oraz w rozwoju Big Book Festiwalu, który w tym roku będzie obchodzić szóste urodziny. Festiwal się rozwija i zmienia, bo zmienia się też Warszawa i oczekiwania ludzi w stosunku do wydarzeń, poświęconych literaturze, kulturze. Nagroda dodała nam siły i wiatru w żaglach. Otworzyła wielu osobom, organizacjom i instytucjom oczy na nasze działania. Wiele z nich współpracuje dziś z nami przy tworzeniu festiwalu. Pozwoliło nam to też nawiązać nowe kontakty i podjąć współpracę, która cały czas rozwija naszą inicjatywę.

Fundacja Kultura nie boli otrzymała w 2015 roku dwie nagrody S3KTOR, w kategorii Kultura i sztuka oraz Grand Prix za Big Book Festival.

 

 

Marta Wójcicka: Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło

Nagroda S3KTOR jest bardzo ważna, bo każde działanie, które wzmacnia wizerunkowo III sektor jest stotne. A ta nagroda ma właśnie głównie znaczenie wizerunkowe. Trudno mi powiedzieć, na ile ma ona wpływ na postrzeganie działalności NGO przez ludzi, którzy nie są z nimi w żaden sposób związani. Nie wykluczam, że może to mieć jednak znaczenie. Nam jako laureatom było szalenie miło, chwaliliśmy się tym, jak tylko się dało, pokazywaliśmy tę, nazwijmy to, statuetkę przy wszystkich naszych wydarzeniach. Na pewno w środowisku jest to bardzo ważna nagroda.

S3KTOR jest też bardzo stymulujący, każde potwierdzenie, że to co robimy ma sens jest ogromnie ważne. Bo to pokazuje, że nasze inicjatywy z ludźmi i dla ludzi są potrzebne. Czujemy się wyróżnieni i na pewno rozpoznajemy inne organizacje pozarządowe, które dostały tę nagrodę. Myślę jednak, że dobrze byłoby wypromować ją poza III sektorem, to by na pewno też pomogło i jeszcze bardziej by ona działała.

Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło otrzymało w 2015 roku dwie nagrody S3KTOR, w kategorii Sport i rekreacja oraz nagrodę portalu ngo.pl.

 

 

Konkurs S3KTOR jest organizowany przez Urząd m.st. Warszawy, aby promować działalność trzeciego sektora. Nagroda S3KTOR jest obecnie przyznawana w trzech kategoriach podstawowych: S3KTOR Nowatorski, S3KTOR Programowy i S3KTOR Aktywizujący. Ponadto organizacje walczą o nagrodę za całokształt Grand S3KTOR oraz Nagrodę Mieszkańców.

Zgłoszenia inicjatyw do nagrody można przesyłać do 16 lutego 2018 r.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: Konkurs S3KTOR 2017 – trwa ósma edycja [patronat ngo.pl]
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • aktywność lokalna
  • organizacje pozarządowe
  • PR, promocja, wizerunek
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z administracją