Przejdź do treści głównej

Spektakl "MAMA" w Teatrze ME/ST

autor(ka): Aleksandra Składanowska
2018-02-05, 09:22
archiwalne
Spektakl "MAMA" w Fundacji Artystycznej ME/ST to klasyk, który trzeba zobaczyć! Gramy 11 i 12 lutego o godzinie 20.00 w Pałacu Zamoyskich (Foksal 2, Warszawa). Dostępne bilety w promocyjnej cenie: rezerwacja.bilet@gmail.com.

Terminy spektaklu: 11.02 g.20.00 (niedziela) 12.02 g.20.00 (poniedziałek)

Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie

Informacje o cenach w ofercie przedsprzedaży:

Spektakl „MAMA” podejmuje próbę znalezienia odpowiedzi na pytania: kim naprawdę jesteśmy? Na czym polega wolność człowieka? Czy rodzice mogą całkowicie zawładnąć życiem swoich dzieci?
Trudne, bolesne, skomplikowane... Takimi słowami określa się relacja, jakie łączą matkę z córką. Czy rzeczywiście tak jest? Córka obwinia matkę, za wszystkie nieszczęścia jakie spotkały ją w życiu. Matka pragnie, aby córka była taka jak ona, tylko lepsza. Kiedy córka dostrzega w sobie cechy matki, próbuje za wszelką cenę ich się pozbyć. Nie chce popełniać tych samych błędów, i chociaż z wiekiem dostrzega, że to co robiła matka było słuszne, wciąż ma w sobie sprzeciw i brak chęci pogodzenia się z tym, że od "swojej matki w sobie" nigdy nie ucieknie.

Jestem taka jak moja matka... Tylko lepsza.

Tak może powiedzieć większość kobiet, którym relacja z matką nie jest obojętna, które analizują zachowania swojej matki i próbują zrozumieć, gdzie tkwi sedno tego najtrudniejszego związku emocjonalno-fizycznego.

Spektakl „MAMA” porusza skomplikowane relacje, które wiążą trzy córki z matką, uznaną na świecie awangardową artystką.

Sztuka rozpoczyna się w momencie stypy, którą po śmierci matki organizują trzy siostry. Ich życie nie było łatwe. Matka była artystką totalną, oddającą każdą chwilę na pracę twórczą, która poprzez swój charakter pochłaniała ją całkowicie. Instalacje plastyczne, sztuka performatywna z wykorzystaniem własnego ciała... (Inspiracją dla postaci matki jest twórczość i życie Mariny Abramovic.

Trzy córki dorastały w domu pełnym artystycznej atmosfery, którą nie do końca rozumiały, i która nie sprzyjała funkcjonowaniu „normalnej” rodziny. To wszystko sprawiło, że córki są od siebie bardzo różne. Jakby wychowane przez trzy, zupełnie inne matki. Podczas stypy zostaje odczytana ostatnia wola artystki, która wiąże się z jej poczuciem misji, i kreowania świata oraz własnego życia do ostatnich chwili, nawet po śmierci.

Okazuje się, że matka przed śmiercią pracowała nad dziełem swojego życia. Wielką wystawą, która podsumowuje całą jej twórczość, a którą nazwała „Widmo Wolności”. Pośmiertnie zmusiła córki aby uczestniczyły w tej wystawie, uzależniając od tego spadek i prawo własności do swojego artystycznego dorobku.

Występują: Dagmara Bąk, Magdalena Engelmajer, Aleksandra Tomaś.

TEKST / MUZYKA / REŻYSERIA: Szymon Turkiewicz

POMYSŁ / INSCENIZACJA: ME/ST

 


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: MEST
Miejsce: Pałac Zamoyskich, Foksal 2, Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-02-11 do 2018-02-12
Organizator:

Fundacja Artystyczna ME/ST

Adres:

Makolągwy 11 lok. 15, 02-811 Warszawa-Ursynów, woj. mazowieckie

Tel.:

504 825 520

E-mail:

m.engel@autograf.pl

Www:

http://www.mestteatr.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka