Przejdź do treści głównej

Naprawiaj naturę - cykl filmów dokumentalnych oraz debaty z Greenpeace i WWF

autor(ka): Organizatorzy
2018-01-05, 14:34
archiwalne
„Lasy pierwotne znikają w zastraszającym tempie”. Zobacz wyjątkowy film „Był sobie las” Akademii Dokumentalnej Against Gravity i podyskutuj z ekspertami WWF Polska. Rusza nowy cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” w Służewskim Domu Kultury. Pierwsze spotkanie już 10 stycznia o godz. 19.

Nowy cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” to propozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o ekologii i działać na rzecz środowiska. Po projekcjach odbędą się dyskusje ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska. Pierwsze spotkanie już 10 stycznia o godz. 19 – w programie pokaz filmu „Był sobie las”. Bilety w cenie 15 zł (dostępne online: http://www.kupbilecik.pl/impreza-22815-byl.sobie.las.warszawa.html )

Lasy pierwotne, czyli nietknięte ręką człowieka znikają w zastraszającym tempie i stają się rzadkością. Odrodzenie się tych naturalnych obszarów może zająć kilkaset lat. Stąd między innymi pomysł na cykl pokazów filmów o tematyce ekologicznej i dyskusji. Na początek pokaz filmu „Był sobie las”.

Dlaczego trzeba chronić lasy pierwotne?

Dziś lasy pierwotne są szczególnie zagrożone, a nadal nie dużo o nich wiemy. Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie taje mnice skrywają? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscarem® słynnym „Marszu pingwinów” Luc Jacquet nakręcił film o lasach deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety.

„Był sobie las” to także portret Francisa Hallé, wyjątkowego biologa, botanika i dendrologa, wybitnego specjalisty od tropikalnych lasów deszczowych, który jest w filmie przewodnikiem po świecie natury. Badacz przekonuje, że rośliny nie mniej skutecznie niż zwierzęta mogą wymieniać się informacjami i mają systemy ostrzegania przed napastnikami.

Zobacz zwiastun:

https://youtu.be/7cLlhyq1Wss

„Uważamy, że drzewa są nieruchome, podczas gdy są podróżnikami tak wytrawnymi, że potrafią przemierzyć nawet oceany. Uważamy, że milczą, podczas gdy tacy z nich uwodziciele, że potrafią oczarować nawet chmury” – mówi dziś już prawie 80-letni Francis Hallé.

Pokaz filmu „Był sobie las” już 10 stycznia, w środą o godz. 19 w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu ważnym na warszawskiej mapie działań ekologicznych. Po projekcji dyskusja „Dlaczego trzeba chronić lasy pierwotne” z udziałem specjalisty z WWF Polska.

Cykl pokazów 4 filmów i dyskusji ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska

Ale „Był sobie las” dopiero rozpoczyna cykl o ekologii organizowany przez Akademię Dokumentalną Against Gravity, WWF Polska i Greenpeace Polska. Spotkania cyklu „Naprawiaj naturę” będą odbywały się raz w miesiącu w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu silnie związanym z ekologią. W programie filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a po nich spotkania ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.

Na 7 lutego zaplanowany jest pokaz filmu „Ginący świat” Louie Psihoyos i spotkanie „Masowe wymieranie gatunków – co możemy zrobić, aby powstrzymać ten proces?”. 7 marca pokaz filmu „Zjedz to!” Granta Baldwina i spotkanie z ekspertami z Greenpeace Polska. A 4 kwietnia odbędzie się pokaz filmu „Ziarno: Nieznana historia” reż. Jon Betz, Taggart Siegel. Po filmie także spotkanie organizowane w ramach współpracy z Greenpeace Polska. Bilety w cenie 15 zł.

Więcej informacji:

http://akademiadokumentalna.pl/naprawiaj-nature-ekocykl-z-wwf-i-greenpeace/

https://www.facebook.com/events/2067818023448837/

https://www.facebook.com/events/2067818023448837/?event_time_id=2067818040115502


Źródło: informacja nadesłana
Data wydarzenia: od 2018-01-10 do 2018-04-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • rośliny
  • zrównoważony rozwój