Przejdź do treści głównej

"Przedszkolaki w teatrze" projekt dla śródmiejskich przedszkoli publicznych [relacja]

autor(ka): Katarzyna Wróbel
2017-12-29, 15:23
użytkownik
Fundacja Sztuka Ciała
Jesienią 2017 Fundacja Sztuka Ciała zrealizowała projekt "Przedszkolaki w teatrze", współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Śródmieście.

Pragnąc zwiększyć podopiecznym śródmiejskich przedszkoli publicznych dostęp do teatru dla dzieci prezentowanego na wysokim poziomie, Fundacja Sztuka Ciała, jesienią 2017 zrealizowała sześć bezpłatnych prezentacji spektaklu "Między owadami". Przedstawienie zaprezentowane zostało na salach widowiskowych trzech placówek kulturalnych znajdujących się na terenie Dzielnicy Śródmieście (Dom Kultury Śródmieście, Młodzieżowy Dom Kultury im. W. Broniewskiego" oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego). Na spektakl zaproszono zorganizowane grupy przedszkolne z przedszkoli publicznych z Dzielnicy Śródmieście (każdy z sześciu spektakli obejrzało do 100 widzów: 4 grupy do 25 dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich wychowawcy).

"Między owadami" to przedstawienie, w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżają widzom pełne symboli życie insektów. Główną bohaterką jest mała gąsienica, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Ta baśniowa opowieść jest także metaforą dorastania – spotykając różne, dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie.

Po przedstawieniu każda z grup otrzymała przygotowaną przez grających w spektaklu aktorów broszurę zawierającą sześć autorskich zabaw nawiązujących do spektaklu "Między owadami". Dzięki niej dzieci mogły kontynuować swoje artystyczne przygody z insektami także po powrocie do placówki.

organizacja: Fundacja Sztuka Ciała

projekt "Przedszkolaki w teatrze" współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Sztuka Ciała
Miejsce: Warszawa
Organizator:

Fundacja Sztuka Ciała

Adres:

Styrska 22 lok. 12, 04-188 Warszawa-Praga-Południe, woj. mazowieckie

Tel.:

601 097 503

E-mail:

katka@sztukaciala.com

Www:

http://sztukaciala.com 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • wychowanie