Przejdź do treści głównej

Niepełnosprawnik.pl pomaga 137 tysiącom użytkowników

autor(ka): Piotr Todys
2017-12-28, 13:38
użytkownik
Z wyszukiwarki miejsc dostępnych Niepełnosprawnik w ciągu ostatniego roku skorzystało 133 477 użytkowników. To ogromna radość dla całego zespołu tworzącego www.niepelnosprawnik.pl.

Przełom roku to idealny czas na zatrzymanie się i przyjrzenie Niepełnosprawnikowi. Z naszej wyszukiwarki miejsc dostępnych w ciągu ostatniego roku skorzystało 133 477 użytkowników. To ogromna radość dla całego zespołu tworzącego www.niepelnosparwnik.pl. To też okazja, by podziękować audytorom odwiedzjącym obiekty i sprawdzającym ich dostępność. Podziękowania należą się też osobom wprowadzającym dane i tym którzy mają merytoryczny nadzór nad jakością danych w wyszukiwarce. Istotni są też informatycy czuwający nad bezproblemowym dostępem do informacji w Niepełnosprawniku. I wielkie podziękowania dla wolontariuszy, bez których działanie wyszukiwarki nie byłoby możliwe.

Wyszukiwarka działa od 2007 roku. Znajdziecie tu Państwo ponad 13 tysięcy dostępnych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami – na terenie Warszawy jest takich miejsc ponad 10 tysięcy. Informacje na www.niepelnosparwnik.pl można znaleźć w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim. Zaglądają tu osoby głownie z Polski; najaktywniejsi są użytkownicy z Mazowsza, Dolnego Śląska, Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego. Jednak trafiają do Niepełnosprawnika także osoby z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy USA, ale też z Holandii i Francji.

Nadal połowa użytkowników korzysta z Niepełnosprawnika na komputerach stacjonarnych. Jednak drugie tyle, wyszukując dla siebie dogodne miejsce, korzysta z urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób jest i chce być mobilnych w przestrzeni miasta. Najczęściej poszukują informacji ludzie w wieku 25-44, takich jest ponad 50% użytkowników. Najrzadziej przeglądają Niepełnosprawnik osoby w wieku 65+, jedynie 5%. To wyzwanie dla zespołu wyszukiwarki jak dotrzeć z informacją do tej najmniej aktywnej grupy.

Niepełnosprawnik to bezpłatna i sprawdzona informacja o dostępności miejsc publicznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To także przyjazny interfejs - ze zrozumiałym językiem i doskonale opisującymi miejsca piktogramami. Audyty (pomiary obiektów) przeprowadzane są przez dwuosobowe zespoły, w oparciu o szczegółowe standardy korespondujące z przepisami prawa i zasadami uniwersalnego projektowania.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z www.niepelnosprawnik.pl. Zaplanuj swój dzień z Niepełnosprawnikiem.

Niepełnosprawnik jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Kontakt: Piotr Todys, , Fundacja TUS: www.tus.org.pl.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja TUS
Miejsce: Warszawa, Woronicza Jana Pawła, 02-640 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Woronicza 29a, 02-640 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 852 01 82

Faks:

22 852 01 82

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • miasto
  • nowe technologie
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna