Przejdź do treści głównej

Debata "Suwerenność Polski i jej granice"

autor(ka): Fundacja im. Stefana Batorego
2018-01-08, 16:53
archiwalne
Fundacji im. Stefana Batorego zaprasza na debatę pt. Suwerenność Polski i jej granice, która odbędzie się we wtorek, 9 stycznia, w godzinach 17.00 – 18.30 w siedzibie Fundacji (ul. Sapieżyńska 10a w Warszawie).

Wszyscy chcemy, aby Polska była krajem, który sam o sobie decyduje. Krajem, który potrafi bronić się przed zewnętrznymi ingerencjami w życie polityczne. Jak to osiągnąć? Czy droga do suwerenności prowadzi – jak twierdzi rząd i część ekspertów – przez ograniczanie obecności zagranicznych pieniędzy i zagranicznych wpływów w polskim życiu publicznym? A może jest wręcz przeciwnie: ograniczanie więzi ze światem zewnętrznym nie prowadzi do wzmocnienia, lecz do osłabienia suwerenności Polski, a w konsekwencji także do pogorszenia komfortu życia i dobrobytu jej obywateli?

Uczestników dyskusji, Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz (Fundacja Batorego) oraz Piotra Trudnowskiego (Klub Jagielloński), zapytamy o to, czym jest dzisiaj suwerenność i jak przystąpienie do Unii Europejskiej zmieniło wymiar polskiej suwerenności. A także, jak globalizacja i ponadnarodowe korporacje wpływają na suwerenność naszego kraju. Do grona panelistów dołączyła red. Lidia Raś, kierowniczka serwisu gazetaprawna.pl.

Spotkanie poprowadzi Eugeniusz Smolar (Centrum Stosunków Międzynarodowych).

Punktem wyjścia do dyskusji będzie tekst Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz pt. Eliminacja obcych wpływów czy budowanie własnych? Jak dbać o suwerenność Polski, dostępny pod adresem: http://bit.ly/Batory_JakDbacOSuwerennosc

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa najpóźniej do 8 stycznia przez formularz rejestracyjny: http://bit.ly/Batory_DebataSuwerennosc_Rejestracja

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/Batory_DebataSuwerennosc_FB


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja im. Stefana Batorego
Data wydarzenia: 2018-01-09
Organizator:

Fundacja im. Stefana Batorego

Adres:

Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 536 02 00

Faks:

22 536 02 20

E-mail:

batory@batory.org.pl

Www:

http://www.batory.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • państwo, polityka
  • polityka międzynarodowa