Przejdź do treści głównej

Święta z nowymi szyldami na Pradze

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-12-15, 13:12
archiwalne
W niedzielę, 17 grudnia, organizatorzy zapraszają na kuratorską przechadzkę po Pradze-Północ. Będzie to zwieńczenie projektu „re:design 4”, którego efektem jest przemiana ponad 10 szyldów lokalnych rzemieślników. Podczas spaceru przekonamy się, że szyldy mogą zdobić i pasować do architektury zabytkowych kamienic.

Szklarz, tapicer, fryzjer, zegarmistrz, optyk, kuśnierz - dziesięć nowych szyldów zdobi wejścia i witryny różnych punktów rzemieślniczych na Pradze-Północ. Każdy szyld ma swój niepowtarzalny charakter, unikatowy krój liter, jest też mocno osadzony w tradycji warszawskiej typografii.

– Chcemy pokazać mieszkańcom, jak może wyglądać dobra reklama, która zdobi, a nie szpeci. Wygląd naszego otoczenia ma kluczowy wpływ na to, jak czujemy się w danej przestrzeni – mówi Marlena Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Miasto zrealizowało ten pomysł razem ze Stowarzyszeniem Traffic Design z Gdyni w ramach programu „Na_prawa_Warszawa”. Inicjatywa ta objęła lokale działające przy ulicach: Ząbkowskiej 11, Wileńskiej 21 i 31, Stalowej 14 i 15, Szwedzkiej 7 oraz 11 Listopada 12.

Podczas spaceru zobaczymy projekty autorstwa: SYFONSTUDIO, Capitalics - Warsaw Type Foundry, a także Zuzy Rogatty, Jacka Wielebskiego, Anity Wasik, Mateusza Żywickiego, Pawła Ryżko oraz Mariana Misiaka z Threedotstype.

Zapraszamy warszawiaków na spacer. Zbiórka przed Dworcem Wileńskim na rogu ul. Targowej i Wileńskiej o godz. 14.00. Więcej o wydarzeniu tutaj.

Inicjatywa została zrealizowana ze środków m.st. Warszawy.

Realizujemy program rewitalizacji

Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Na ten cel do 2022 r. miasto przeznaczy 1,5 mld zł. Rewitalizacja to z jednej strony remonty budynków i ulic, podłączanie do sieci cieplnej, czy przemiany przestrzeni publicznej, z drugiej – rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integracja i wsparcie mieszkańców.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2017-12-17
Organizator:

Stowarzyszenie Traffic Design

Adres:

Waszyngtona 30 lok. 19, 81-342 Gdynia, woj. PM

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • kultura
  • przedsiębiorczość
  • wspólnoty i społeczności lokalne