Przejdź do treści głównej

„Świat należy do Ciebie” – nowa wystawa w galerii Art Walk na placu Europejskim

autor(ka): Jakub Słomkowski
2017-12-05, 15:39
archiwalne
W plenerowej galerii Art Walk rusza niezwykła wideo-artowa wystawa pt. „Świat należy do Ciebie”, która opiera się na nowo wypracowanych relacjach, gdzie siłą napędową jest biznes. Ekspozycję będzie można oglądać od 6 grudnia do 28 lutego na placu Europejskim. W dniu otwarcia, o godz. 17:30, oprowadzi po niej jej kurator, Jakub Słomkowski.

Koncepcja wystawy „Świat należy do Ciebie” została wyłoniona w rozstrzygniętym w czerwcu tego roku konkursie Art Walk Open Call 2017, którego organizatorem była Fundacja Sztuka w Mieście i firma Ghelamco Poland. Jego laureatem został Jakub Słomkowski, który do współpracy nad realizacją wystawy zaprosił siedmiu innych artystów. Inspiracją dla autora było hasło „the world is yours”, które będąc zarazem sloganem reklamowym, przyświecało głównemu bohaterowi filmu „Scarface” (reż. Brian de Palma, 1983 r.), Tony’emu Montanie (Al Pacino).

Twórcy ekspozycji „Świat należy do Ciebie” starali się na nowo zdefiniować przestrzeń korporacyjną, wykorzystując do tego narzędzia, którymi posługują się zarówno artyści, jak i świat reklamy. Ich realizacje są nowymi propozycjami produktów, usług czy też wizji, których naturalnym źródłem są przestrzenie oraz relacje biurowe. Prace artystów zostaną w większości wypadków zaprezentowane w formie obrazów wideo, które będą wyświetlane w oknach galerii Art Walk. Część twórców przeprowadzi pewnego rodzaju doświadczenia w przestrzeni Warsaw Spire, które później posłużą do stworzenia instalacji artystycznych. W swym założeniu wystawa ma się również stać przyczynkiem do dyskusji na temat kondycji artystów balansujących między światem sztuk wizualnych a światem komercji.

Wystawę „Świat należy do Ciebie” będzie można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim od 6 grudnia do 28 lutego. W dniu otwarcia o godz. 17:30 po ekspozycji będzie oprowadzał jej kurator, Jakub Słomkowski. Wstęp wolny.

„Świat należy do Ciebie”

Art Walk, plac Europejski w Warszawie

Kurator: Jakub Słomkowski

Koordynatorka projektu: Karolina Wlazło-Malinowska

Artyści: Arek Pasożyt, Jakub Jasiukiewicz, Andrzej Jobczyk, Marek Dakowski, Karol Kisiel, Łukasz Kwietniewski, Jakub Słomkowski, Radicalzz: Joanna Skorupska, Marta Frączek

Organizator: Fundacja Sztuka w Mieście, Ghelamco Poland

Partnerzy: Samsung, Calypso, O.K.O Film, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

Patronat medialny: TVP Kultura

Współpraca: Katarzyna Rysiak, Bakcyl Studio, Iza Szostak, Tomasz Pakowski, Daniel Truszkowski, Karolina Ogrodowska, Gilberto Bautista Ortiz, Marcin Fijałkowski, Jakub Dykiert, Dana Chmielewska, Agnieszka Sprawka, Bakcyl Studio, Zofia Turkot, Marek Kucharski, Michał Rytel-Przełomiec, Karolina Karwan

Spot promocyjny: www.youtube.com/watch?v=spah55-GfmI


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Sztuka w Mieście; Ghelamco
Miejsce: Plac Europejski w Warszawie, Plac Europejski , 00-844 Warszawa, woj. Mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-12-06 do 2018-02-28
Organizator:

Fundacja Sztuka w Mieście

Adres:

Wołoska 22, 02-675 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Www:

http://www.facebook.com/sztukawmiescie 

Organizator:

Ghelamco

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka