Przejdź do treści głównej

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-12-04, 14:46
archiwalne
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ten wyjątkowy dzień jest okazją, aby podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie działają na korzyść innych.

– Warszawiacy chętnie angażują się w wolontariat. Pojawia się także coraz więcej miejsc, które zapraszają wolontariuszy do współpracy. Swoją energią i pracą wolontariusze wspierają różnego typu instytucje, projekty i wydarzenia w stolicy. Pomagają potrzebującym w hospicjach, ośrodkach pomocy społecznej czy świetlicach środowiskowych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy i dodaje – Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wszystkim warszawskim ochotnikom składam najlepsze życzenia – satysfakcji i radości z waszej pracy. Dziękuje za wszystko, co robicie dla Warszawy.

W tym dniu organizatorzy wolontariatu w sposób szczególny dziękują wolontariuszom za ich energię i wsparcie prowadzonych działań. Warszawa uczci także ten dzień składając życzenia dla wszystkich warszawiaków, na co dzień w ten sposób aktywnych społecznie w mieście i wspierających tysiące inicjatyw, działań, projektów i osób.

W dniu święta wszystkich wolontariuszy na budynku Warsaw Spire, dzięki współpracy z firmą Ghelamco Poland, zostanie wyświetlone logo projektu „Ochotnicy warszawscy”, zaś Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zostanie podświetlony barwami projektu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w warszawskich dzielnicach

Jak co roku wiele warszawskich dzielnic starannie przygotowało się do uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Urzędy, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej, szkoły, domy kultury oraz organizacje pozarządowe – wszystkie te podmioty, których działalność jest aktywnie wspierana przez wolontariuszy, będą chciały odwdzięczyć się ochotnikom za ich energię, czas i wspólną pracę w 2017 roku. Początek grudnia w wielu miejscach Warszawy będzie poświęcony tematyce wolontariatu – na ochotników i miłośników wolontariatu czekają wystawy, występy artystyczne, konkursy, spotkania i uroczyste gale. Szczegóły dostępne są na stronie.

Miasto Stołeczne Warszawa realizuje projekt „Ochotnicy warszawscy”, który jest kompleksowym i innowacyjnym działaniem mającym na celu promocję i systemowe wsparcie rozwoju wolontariatu w stolicy. To innowacyjny projekt w skali całego kraju, inspirowany doświadczeniami innych dużych miast, ale dostosowany do lokalnych potrzeb. Oparty o działania z zakresu komunikacji i promocji, wsparcia organizacji pozarządowych i instytucji – organizatorów wolontariatu oraz działań skierowanych do samych wolontariuszy, wykorzystuje potencjał współpracy partnerów instytucjonalnych, pozarządowych i biznesowych aktywnie działających w mieście.

W ramach projektu organizowane są liczne szkolenie zarówno dla organizatorów wolontariatu jak i samych wolontariuszy, dedykowane programy dla miejskich instytucji oraz zapewnianie wsparcie dla organizacji pozarządowych w zakresie rozwoju programów wolontariatu.

Oferty wolontariatu w stolicy, aktualności i informacje oferty szkoleniowej i innych działań w projekcie „Ochotnicy warszawscy” można znaleźć na miejskim portalu wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2017-12-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • społecznicy
  • wolontariat
  • wolontariusze