Przejdź do treści głównej

Dodaj świętom smaku i weź udział w Świątecznej Zbiórce Żywności

autor(ka): oprac. red. warszawa.ngo.pl
2017-11-29, 13:57
archiwalne
Mąka, olej, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, słodycze oraz bakalie - od 1 do 3 grudnia 2017 r. w Warszawie i na terenie aglomeracji warszawskiej trwać będzie 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Dary przekazywane przez kupujących pomoże zebrać ok. 4 tysięcy wolontariuszy.

W 2016 roku na terenie Warszawy i aglomeracji warszawskiej udało się zebrać ponad 112 ton żywności. W tym roku zbiórka prowadzona będzie w 24 hipermarketach na terenie Warszawy oraz 89 sklepach w 27 miejscowościach na terenie aglomeracji warszawskiej i przez ok. 4 tys. wolontariuszy. Wszystko będzie się działo w weekend, 1-3 grudnia 2017 r.

– Pomóc może każdy i każda pomoc ma znaczenie. By odmienić czyjś los często wystarczą małe dobre gesty wielu ludzi, które zsumowane, przynoszą realną i odczuwalną poprawę w życiu innych osób – podkreśla Magdalena Krajewska, Prezes Banku Żywności w Warszawie.

Obecnie najpotrzebniejszymi produktami są mąka, olej, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, słodycze oraz bakalie. Zbiórce, której organizatorem jest Federacja Polskich Banków Żywności, przyświeca hasło „Dodajmy świętom smaku!”.

– Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że mieszkańcy Warszawy wiedzą co znaczy empatia – tłumaczy Magdalena Krajewska.

Zbiórka odbędzie się w sklepach sieci handlowych: Auchan, Biedronka, Carrefour, Intermarché, Kaufland, Lidl, Mila, Netto, Piotr i Paweł, POLOmarket, Stokrotka, Tesco.

Inauguracja akcji Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w piątek, 1 grudnia 2017 r., o godz. 11:00 w Centrum Handlowym Tesco Gocław, przy ul. Fieldorfa 41 w Warszawie. Na klientów sklepu czekają liczne atrakcje, wśród nich warsztaty malowania aniołów dla dzieci oraz spotkanie ze znanymi i lubianymi gwiazdami m.in. z Dorotą Wellman, Grażyną Wolszczak, Katarzyną Żak, Marią Seweryn, Martą Kielczyk, Beatą Chmielewską-Olech.

Lista sklepów biorących udział w zbiórce pod linkiem: http://bit.ly/2zIAtGm
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: um.warszawa.pl
Data wydarzenia: od 2017-12-01 do 2017-12-03
Organizator:

Federacja Polskich Banków Żywności

Adres:

Aleje Jerozolimskie 30 8, 00-024 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 654 64 00

Faks:

22 654 64 00

E-mail:

federacja@bankizywnosci.pl

Www:

http://www.bankizywnosci.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • konsumenci
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • współpraca z biznesem