Przejdź do treści głównej

Tłumaczenia literackie: spotkanie i dyskusja z gośćmi specjalnymi

autor(ka): Marta Grawon
2017-11-28, 15:46
archiwalne
5 grudnia 2017 roku w Faktycznym Domu Kultury – Instytut Reportażu w Warszawie, odbędzie się spotkanie dotyczące obszaru grantowego „Tłumaczenia literackie” programu Kreatywna Europa – komponent Kultura. Tym razem, oprócz prezentacji dotyczącej szczegółów grantu i procesu składania wniosków, zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji dotyczącej kondycji i funkcjonowania europejskiego rynku wydawniczego.

Gośćmi specjalnymi będą: Magdalena Parys, polska pisarka i publicystka uhonorowaną Nagrodą Literacką Unii Europejskiej za powieść „Magik”, Elżbieta Sobolewska, wybitna tłumaczka i popularyzatorka literatury węgierskiej, Monika Regulska, agentka literacka oraz Kamila Buchalska, redaktorka naczelna wydawnictwa Książkowe Klimaty, tegorocznego beneficjenta komponentu Kultura w ramach obszaru „Tłumaczenia literackie”. Panel dyskusyjny poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz.

W tym wyjątkowym gronie porozmawiamy m.in. o rynku przekładu w Polsce i Europie, o tym jakie rządzą nim prawa i jaki wpływ ma na niego wsparcie Unii Europejskiej, o sytuacji tłumaczy literatury jako grupy zawodowej, o modelu przedstawiania kierunków literackich w przekładzie, a także o tym z jakimi wyzwaniami zmagają się polscy wydawcy. Przedmiotem dyskusji będzie również wpływ Europejskiej Nagrody Literackiej na rozwój rynku i kariery laureatów oraz możliwości jakie daje uzyskanie grantu w ramach programu Kreatywna Europa.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy nie tylko wydawców i tłumaczy, ale wszystkich zainteresowanych rynkiem książki. Do wzięcia udziału w wydarzeniu szczególnie zachęcamy potencjalnych wnioskodawców. Kolejny nabór wniosków w obszarze „Tłumaczenia literackie” zostanie otwarty w pierwszym półroczu 2018 r.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz z uwagi na limit miejsc obowiązują zapisy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Rejestracja trwa do 30 listopada 2017 r.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Creative Europe Desk Polska
Miejsce: Faktyczny Dom Kultury , Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 12, 00-001 Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-12-05
Organizator:

Creative Europe Desk Polska

Adres:

Al. Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, woj. mazowieckie

E-mail:

marta.grawon@kreatywna-europa.eu

Www:

http://kreatywna-europa.eu/serdecznie-zapraszamy-na-wyjatkowe-spotkanie-i-dyskusje-nt-tlumaczen-lite 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • czytelnictwo
  • integracja europejska
  • kultura
  • współpraca międzynarodowa