Przejdź do treści głównej

II Forum Edukacji Dorosłych

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-11-03, 09:23
archiwalne
21 listopada 2017 r. w Warszawie odbędzie się II Forum Edukacji Dorosłych organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE. Konferencja jest skierowana do osób, które zawodowo zajmują się edukacją dorosłych lub interesują się tym zagadnieniem.

Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują inspiracji, nowych rozwiązań, sprawdzonych metod i sposobów motywowania dorosłych do nauki w obszarze rozwijania kompetencji i zainteresowań, oraz dokształcania czy uczenia się w miejscu pracy.

Zarówno ścieżki tematyczne jak i poszczególne zagadnienia zostały wybrane tak, aby pokazać spektrum tematów poruszanych na platformie EPALE i różnorodność zagadnień, jakie funkcjonują w obszarze edukacji dorosłych. W ramach 4 ścieżek tematycznych, ponad 40 prelegentów wystąpi w 20 różnych wykładach, prezentacjach, panelach dyskusyjnych i warsztatach. Tu każdy związany z edukacją dorosłych znajdzie coś dla siebie.

Podczas otwarcia konferencji poruszymy temat kompetencji przyszłości, które dziś są przedmiotem ożywionych dyskusji. Porozmawiamy o tym, jakie kompetencje są teraz ważne i jakie będą w przyszłości z punktu widzenia rynku pracy oraz w jaki sposób instytucje edukacyjne, firmy szkoleniowe, szkoły wyższe oraz decydenci mogą wspierać ich rozwój.

Pobierz szczegółowy program

ŚCIEŻKI TEMATYCZNE

 1. UCZENIE SIĘ W MIEJSCU PRACY – ścieżka dedykowana przedstawicielom działów HR odpowiedzialnym za szkolenia pracowników, organizacjom pracodawców oraz pracodawcom prowadzącym doskonalenie zawodowe swoich pracowników. Porozmawiamy o zarządzaniu talentami, pokażemy jak zastosować metodę mentoringu i odczarujemy ewaluację.
 2. TRENERZY TRENEROM – ścieżka dedykowana trenerom, szkoleniowcom, osobom pracującym z grupami. Osądzimy proces grupowy, pokażemy jak popełniać błędy i zdradzimy kulisy superwizji.
 3. NOWE METODY NAUCZANIA DOROSŁYCH – ścieżka dedykowana edukatorom, którzy poszukują nowych trendów, inspiracji i ciekawych rozwiązań w obszarze edukacji dorosłych. Wprowadzimy w świat wirtualnej rzeczywistości, wskażemy kierunki rozwoju edukacji językowej oraz porozmawiamy na serio o e-learningu.
 4. WSPARCIE OSOBY UCZĄCEJ SIĘ – ścieżka dedykowana pracownikom instytucji kultury, osobom pracującym z seniorami, doradcom edukacyjnym i zawodowym. Zaprezentujemy atrakcyjne i praktyczne metody pracy z dorosłymi, nauczymy jak doradzać i poszukamy odpowiedzi na pytanie po co nam edukacja kulturalna?

W myśl idei „uczenia się przez całe życie” zaprosimy Was również do zdobycia nowych, praktycznych umiejętności. Przygotowaliśmy stanowiska, gdzie będziecie mogli między innymi:

 • nauczyć się przekazywania krótkich komunikatów w języku migowym,
 • przećwiczyć metody wizualne w pracy trenera (sketchnoting)
 • przetestować szeroką gamę pomocy naukowych dedykowanych dorosłym.

Stanowiska dostępne będą przez cały czas trwania konferencji!

Do dyspozycji będą również Ambasadorzy EPALE oraz przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i partnerów Forum, którzy udzielą konsultacji, zaprezentują najnowsze publikacje oraz bogatą ofertę narzędzi wspierających edukację dorosłych.

O FORUM

II Forum Edukacji Dorosłych to wydarzenie mające na celu promowanie wysokiej jakości uczenia się dorosłych w Europie. Spotkanie, kierowane do kadry edukacji dorosłych, jest okazją do wymiany doświadczeń, a przez to do doskonalenia kompetencji zawodowych.

Konferencja jest bezpłatna. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta lub rejestracja na platformie EPALE.

21 listopada 2017 r. godz. 10:00-17:30 Centrum Konferencyjne – Stadion PGE Narodowy Aleja Poniatowskiego 1, Warszawa

Sprawdź jak dojechać

REJESTRACJA

Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną. Aby zgłosić chęć uczestnictwa i zarejestrować się na II FED konieczne jest wypełnienie i wysłanie formularza rejestracyjnego. Termin zgłoszeń upływa 15 listopada 2017 r.

Organizator nie pokrywa kosztów noclegu. Istnieje możliwość zwrotu kosztu dojazdu zgodnie z zasadami:

Instrukcja zwrotu kosztów podróży

Formularz zwrotu kosztów podróży

Formularz samochodowy


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: EPALE - Dyrekcja Generalna KE ds. Edukacji i Kultury
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: 2017-11-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dorośli
 • edukacja
 • integracja europejska
 • kształcenie ustawiczne
 • oświata
 • rozwój zawodowy
 • rynek pracy
 • współpraca międzynarodowa