Przejdź do treści głównej

Flash mob "Zatrzymać ubóstwo"

autor(ka): Agnieszka Witkowska
2017-10-12, 09:13
archiwalne
17 października to Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Zjednoczmy siły, okażmy solidarność wobec ofiar biedy i pokażmy, że nie zgadzamy się na łamanie praw człowieka! Zademonstrujmy to poprzez FLASH MOB!

Tam, gdzie ludzie skazani są na życie w nędzy, prawa człowieka są łamane. Jednoczenie się dla ich poszanowania jest najświętszym obowiązkiem.

Te słowa ojca Józefa Wrzesińskiego goszczą na stałe w przestrzeni publicznej ponad 40 miast na całym świecie: w Paryżu i w Strasburgu, w Nowym Jorku i w Brukseli, a także w naszych rodzimych Kielcach. Od 30 lat przypominają nam o tym, by pamiętać o ubogich i towarzyszyć im na ich drodze oraz walczyć o poszanowanie ich godności i praw.

Świetną ku temu okazją jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem obchodzony 17 października – na który gorąco zapraszamy.

17 października to Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Zjednoczmy siły, okażmy solidarność wobec ofiar biedy i pokażmy, że nie zgadzamy się na łamanie praw człowieka! Zademonstrujmy to poprzez FLASH MOB!

Od 17:30 zbieramy się na placu Szembeka w Warszawie. Będziemy rozdawać rekwizyty do flash mobu pod banerem „17 października”. Tam też będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o tym dniu i o ATD.

O 17:50 zaczynamy chodzić z wyciągniętymi przed siebie dłońmi „Stop poverty” / „Zatrzymać ubóstwo” (rekwizyty będziemy rozdawać na miejscu przed flash mobem).

O 17:55 wszyscy zatrzymujemy się i podnosimy ręce „Stop poverty” do góry w wyrazie sprzeciwu wobec nędzy! W tym samym czasie jeden z nas zaczyna skandować „Precz z ubóstwem!” – każdy może się dołączyć do apelu, niech nas usłyszą!

O 17:56 rozchodzimy się.

Już teraz dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco. A może uda Ci się też zaprosić znajomych? Niech będzie nas dużo, rAzem posTawmy na goDność!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Strona www organizacji
Miejsce: plac Szembeka w Warszawie, plac Szembeka, Warszawa-Praga-Południe, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-10-17
Organizator:

ATD Czwarty Świat

Adres:

Grenadierów 34 U1, 04-073 Warszawa-Praga-Południe, woj. SK

Tel.:

22 616 10 20

E-mail:

polska@atd-fourthworld.org

Www:

http://www.atd.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • polityka społeczna
  • prawa człowieka
  • przeciwdziałanie ubóstwu