Przejdź do treści głównej

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - szukamy Wolontariuszy [Warszawa]

autor(ka): Ewelina Seń
2017-09-15, 13:27

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poszukuje wolontariuszy do projektu Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Projekt ten zakłada stworzenie grupy wsparcia dla osoby z niepełnosprawnością w celu uniezależnienia jej od instytucji i pomocy danej osobie w różnych obszarach: urzędowym, mieszkaniowym, integracyjnym i innych. Wolontariusz byłby wsparciem dla danej osoby w drodze do samodzielności, a jego wkład byłby zależny od jego kompetencji, chęci i możliwości. Do zadań wolontariusza może należeć:

· wsparcie w wizytach w urzędzie

· dzielenie się wiedzą i doświadczeniem

· pomoc w wizytach u lekarzy

· wskazówki dotyczące prowadzenia gospodarstwa domowego (np. gotowanie)

· wyjścia integracyjne i dzielenie zainteresowań

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób:

„Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma

m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze, o przeżyciu czegoś wyjątkowego z kimś, na kim mi zależy. Pragnę rozwijać swoją wiedzę z różnych zakresów, zadbać o siebie, o moje relacje z innymi, odzyskać wprawę przy komputerze, umieć zjednać sobie ludzi, wyrobić w sobie elastyczność, dostać się do pracowni komputerowej, odzyskać zaufanie osób, które zawiodłam.”

Osoby zainteresowane współpracą ze Stowarzyszeniem oraz poznaniem pani Ani prosimy o kontakt do koordynatorek projektu (w zgłoszeniu prosimy załączyć krótki opis swojej osoby). Gwarantujemy umowę wolontariacką, ciekawą pracę, wyjścia integracyjne, porady prawne oraz możliwość zdobycia doświadczenia w kluczowym dla ngo środowisku.

Ewelina Seń:

e-mail:

tel.: 530 054 068

Aleksandra Janac:

e-mail:

tel.: 731 174 888

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń.
Miejsce: Warszawa
Ważność ogłoszenia: od 2017-09-15 do 2017-11-15
Organizator:

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Adres:

Równa 10 lok. 3, 03-418 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 619 85 01

Faks:

22 618 86 96

Www:

http://www.facebook.com/stowarzyszenieotwartedrzwi 

tagi

  • mazowieckie
  • ORGANIZACJA SZUKA WOLONTARIUSZA
  • Warszawa