Przejdź do treści głównej

Programy Centrum Edukacji Obywatelskiej dla warszawskich szkół

autor(ka): Ilona Knapik
2017-09-13, 14:28
użytkownik
Trwa rekrutacja do bezpłatnych warszawskich programów Centrum Edukacji Obywatelskiej. Stołeczne szkoły mogą się zgłosić m.in. do: Poczytajmy o migracjach, Warszawo, weź oddech, Akademii samorządności, Rozwiążmy to razem. Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na https://glowna.ceo.org.pl/rekrutacja.

Warszawskie szkoły w nowym roku szkolnym mogą wziąć udział w programach CEO, które pomogą im lepiej zrozumieć różnorodność, samorządność, sytuacje konfliktowe czy zagadnienia związane z czystością powietrza. Uczestnicy programu Poczytajmy o migracjach będą zakładać Kluby czytelnicze, w ramach, których będą przygotowywać zajęcia na temat współczesnych migracji dla młodszych kolegów i koleżanek z lokalnych ośrodków edukacyjno-wychowawczych. Każdy klub otrzyma oczywiście wsparcie mentorskie, pakiet materiałów dydaktycznych i metodycznych oraz książkę dla dzieci, na podstawie której będą się odbywały lekcje.

Warszawo, weź oddech to semestralny program edukacji ekologicznej promujący ochronę czystości powietrza i zaangażowanie obywatelskie na jego rzecz. Szkolenia dla nauczycieli, scenariusze zajęć, dobre praktyki kampanii uczniowskich, dają wsparcie nauczycielom w pracy z uczniami w tym obszarze, a młodzieży w realizowaniu projektów na rzecz przeciwdziałania smogowi.

Z kolei szkoły, które wezmą udział w programie Rozwiążmy to razem, będą wdrażały u siebie metody pracy ze sporami i konfliktem Co-Resolve Youth Speak. Dyrekcja, rada pedagogiczna, młodzież, rodzice otrzymają od CEO kompleksowe wsparcie w zakresie nauki tej metody i późniejszym samodzielnym jej wdrażaniu.

Akademia samorządności to cykl 6 warsztatów dotyczących działania samorządu uczniowskiego i innych instytucji demokratycznych w szkole. Uczestnicy – zarówno nauczyciele, jak i uczniowie dowiedzą się m.in., jak przygotować wybory do Samorządu Uczniowskiego, jak się komunikować w szkole, czy jak podejmować decyzje.

– W naszych programach pokazujemy, jak angażować młodych ludzi w działania na rzecz innych, uczymy rozmawiać na trudne i ważne tematy, zachęcamy do demokratyzowania życia w szkole i doświadczania, czym jest obywatelska aktywność – mówi Jędrzej Witkowski z CEO.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • młodzież