Przejdź do treści głównej

SyMfonia serc na Krakowskim Przedmieściu

autor(ka): Magdalena Konopka
2017-09-13, 10:40
archiwalne
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza 17 września 2017 r. na Krakowskie Przedmieście na SyMfonię serc! W programie wiele atrakcji m.in. loteria fantowa, teatr uliczny, pokaz tanga i koncerty. Przede wszystkim jednak będziemy szerzyć wiedzę o stwardnieniu rozsianym i życiu z tą chorobą, będziemy także zbierali środki na pomoc osobom chorym.

Program imprezy:

SCENA GŁÓWNA

17.00-20.30

„Wielki Koncert Charytatywny dla SyMfonii serc” - w wykonaniu znanych zespołów:

17.00 – 17.50 - zespół „In’Tact” – rock,

18.20 – 18.50 - zespół “Teren C” – muzyka country,

19.00 - 20.30 – zespół “Krywań” – muzyka stylizowana folklorem

SCENA MNIEJSZA / Panel taneczny/

11.10 – 12.00

Czupurek” – bajka Benedykta Hertza, reżyseria Julian Mere. Wykonawcami są członkowie Oddziału Warszawskiego PTSR – którzy uczestniczą w warsztatach teatralnych. Przedstawienie jednoaktowe dla dzieci i dorosłych z chwytliwymi piosenkami.

12.00 – 12.10

„Tai-chi” – zajęcia taneczne, to połączenie tańca i ćwiczeń do Bolera Ravela. Taniec i ćwiczenia są dla wszystkich, także dla osób chorych i z niepełnosprawnościami a wykonawcami są członkowie Oddziału Warszawskiego PTSR.

12.10 – 12.20

„Wokal dla SM” – Grupa Wokalna składająca się z osób chorych na SM, członków Oddziału Warszawskiego PTSR, wykona kilka piosenek, które są dla nich ważne.

12.20 – 12.50

„Joga śmiechu” – śmiech to zdrowie – powiedzenie stare, popularne i….. prawdziwe. Właśnie na nim bazuje joga śmiechu, która łączy w sobie duchową głębie ćwiczeń fizycznych i proste szczęście płynące właśnie ze śmiechu. Z uczestnikami, śmiać się będzie Paulina Kawa, specjalistka w dziedzinie jogi.

12.50 – 13.10

„ Młode karate” pod czujnym okiem Andrzeja Goska, odbędzie się pokaz karate w wykonaniu dzieci z klubów „Młode Lwy” Szkoły Kyokushin Karate oraz „Pro Futuro” Uczniowskiego Klubu Sportowego Pro Futuro. Po pokazie, chętni zostaną zaproszeni do nauki podstaw karate.

13.10 - 13.40

„Tańczyć można także na wózku inwalidzkim” - pokazy młodzieżowych par tanecznych na wózkach inwalidzkich:

- Martyna Bartosińska, Julia Ryńska,

- Katarzyna Leszczyńska, Julia Sadkowska.

Wszystkie pary trenują w klubie SWING-DUET Łomianki. Są aktualnymi mistrzami i wicemistrzami Polski w tańcu na wózkach w swoich klasach.

13.50 – 14.20

„Mag. Łukasz” czyli Łukasz Wiśniewski, swoje pokazy dedykuje dla różnych grup wiekowych. Dla iluzjonisty stand-up to sztuka improwizacji i nawiązywania kontaktu z publicznością. Widzowie mogą cieszyć się chwilami zaskoczenia, by już za moment aktywnie wpływać na bieg pokazu. W swojej iluzji, eksperymentuje z różnymi konwencjami - od magii mentalnej, przez comedy magic aż po zręcznościowe manipulacje. Wszystko po to by widzowie choć na chwilę zapomnieli, że chcą poznać sekret...

14.20 – 16.00

„ Tango Integracja” - tancerze, pasjonaci i animatorzy kultury tanga argentyńskiego przy współudziale portalu internetowego tangoteamo.pl, zatańczą i przybliżą nam tajniki oraz historię tego wyjątkowego tańca. Nauczycielka tanga argentyńskiego ze światowym dorobkiem Beata Maia Gellert z Markiem Matysiakiem dadzą pokaz tanga i milongi. Po pokazie zapraszamy na tangową potańcówkę do której muzykę przygotuje Tango DJ Vasko Manov.

POZA SCENAMI

WYDARZENIA W GODZINACH 11.00-17.00

12.00-16.00 „My nie możemy oddawać krwi – zrób to za nas”- pobór krwi, ambulans ze Stacji Krwiodawstwa przy ul. Saskiej będzie oczekiwał na osoby, które zechcą w tym dniu oddać krew, najcenniejszy dar jaki można podarować drugiemu człowiekowi;

Osoby chore na SM ze względu na rodzaj choroby, same nie mogą być dawcami, ale zachęcają osoby odwiedzające naszą akcje – aby tego dokonywały. Wiele osób czeka na Twoją krew.

„W taki sposób tez można mówić o sprawach trudnych” - Teatr Uliczny AKT. Specjalnie dla „SyMfonii serc” napisana została sztuka nazwana MOTYLE. Aktorzy, mimowie, w sposób niezwykle sugestywny i barwny przedstawiają osoby chore, niepełnosprawne oraz ich trudne życie w społeczeństwie;

„Ty też możesz uratować komuś życie” – pokazy i nauka udzielania I Pomocy wykonywane będą przez Grupę Promocji Szkoleń Centrum Szkoleniowego MOO PCK.

Posiadanie tej wiedzy, niejednokrotnie ratuje zdrowie i życie.

„Co wiesz o chorobie stwardnienie rozsiane? Co wiesz o Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego?” - punkt informacyjny, w którym podczas trwania akcji pracownicy PTSR będą odpowiadali na pytania dotyczące choroby i pomocy osobom chorym. Dostępne będą także materiały informacyjne.

Stanowisko to będzie obsługiwane przez pracowników biura RG oraz Oddział Warszawski PTSR.

„Quiz na temat SM” – 10 pytań dla chętnych odpowiedzieć na podstawowe tematy dotyczące stwardnienia rozsianego. Wszelkie informacje na ten temat zawarte będą w materiałach informacyjnych. Za prawidłowe odpowiedzi - wspaniałe prezenty. Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłe osoby.

„Czy wiesz jakie masz ciśnienie kwi i poziom cukru? Możesz wiedzieć!” – dzięki Fundacji Diabeciaki - osoby dorosłe i dzieci będą mogły:

- wykonać badanie poziomu cukru we krwi,

- wykonać analizę składu masy ciała,

- otrzymać edukację diabetologiczną,

- otrzymać porady dietetyczne,

„Fotobudka – urządzenie do wykonywania zdjęć. Osoby odwiedzające stoiska „SyMfonii serc” za drobną opłatą, będą mogły zrobić sobie zdjęcia.

„Jaka piękna, kolorowa buzia!” – w nagrodę za uczestnictwo w warsztatach, malowanie buzi dziecięcych wykonywane przez specjalistów w tej dziedzinie.

„Warsztaty z rękodzieła” – nauka wykonywania drobnych artykułów zdobniczych. Każdy, kto wykona jakiś przedmiot pod okiem specjalistki – będzie mógł zabrać go ze sobą do domu.

„ HIPPOLAND ” – Fundacja i Stowarzyszenie Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych Hippoland zrzeszone w Polskim Związku Jeździeckim

- przed namiotem stanie udostępniony dla odwiedzających symulator do jazdy konnej. Każdy odwiedzający uczestnik będzie mógł spróbować „jazdy konnej”;

- dostępne będą materiały na temat hipoterapii i parajeździectwa (jeździectwa sportowego osób niepełnosprawnych);

„Florystyka czyli sztuka układania kwiatów” - znana jest od czasów starożytnych. Profesjonalistka w tej dziedzinie sztuki i długoletnia wolontariuszka PTSR Ewa Reszko, będzie tworzyła różnego rodzaju kompozycje roślinne. Od niej, będzie można nauczyć się układania bukiecików a także robienia stroików świątecznych.

Wystawa: „ Życie z SM ” – na wystawę składa się 30 wyróżnionych prac w konkursach poetyckim i fotograficznym przeznaczonych dla nieprofesjonalistów, osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Konkursy te po raz kolejny w 2017 przeprowadził PTSR.

”Mam SM” – symulacja komputerowa, która zwraca uwagę na problemy dnia codziennego, z jakimi borykają się chorzy na SM. Uczestnicy akcji będą mogli wcielić się w postać osoby chorej i wykonać kilka podstawowych czynności, które osobom chorym sprawiają wiele problemów. Symulacja pokazuje, jakie problemy ze wzrokiem, słuchem, kontrolą ruchów czy utrzymaniem równowagi mogą mieć pacjenci. Aby zobrazować stan chorego na różnych etapach rozwoju choroby zadania zostały przygotowane na kilku poziomach trudności. W zależności od natężenia objawów, każda czynność charakteryzuje się innym stopniem niepełnosprawności w skali EDSS.

„Pies przyjacielem chorych na SM - inne zwierzątka też” –

- zwierzątka przeznaczone do adopcji przebywające w „Fundacji Serce dla Zwierząt” pokażą jak wspaniale bawią się z dziećmi i jakimi są przyjaciółmi ludzi,

- świnki morskie ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim pokażą jak są sympatyczne a niektóre z nich także potrzebują pomocy,

- fretki ze Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek spacerując po ulicy pokażą pełne gracji pyszczki,

- dowiemy się gdzie i w jaki sposób możemy zaadoptować miłego kociaka z Kociego Azylu w Konstancinie.

„Loteria” – stoisko przygotowane i prowadzone przez wolontariuszy. Drobne artykuły podarowane zostały zarówno przez osoby fizyczne jak i prawne. Wygrać można wspaniałe artykuły, przewyższające kwotę losu.

„Do puszeczki grosik wrzuć” - zbiórka publiczna funduszy przeprowadzona przez przeszkolonych wolontariuszy. Wszystkie osoby uczestniczące w „SyMfonii serc” jako świadectwo uczestnictwa otrzymają krówkę eSeMówkę oraz materiały informacyjne.

Dochód ze zbiórki publicznej – przeznaczony zostanie na rzecz wsparcia psychologicznego i prawnego, które pozwoli zmniejszyć poziom dyskryminacji społecznej osób chorych na stwardnienie rozsiane a także na wsparcie osób poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach.

Prowadzenie konferansjerki powierzyliśmy psychologowi, osobie szybko nawiązującej kontakt:

Annie Kossak – pasjonatce tanga argentyńskiego, autorce książki „Pasja budzi się nocą”;

Wszyscy zaangażowani w działania 17 września będą ubrani w kamizelki z logo PTSR i „SyMfonii serc”

Prosimy kontaktować się ze Scholastyką Śniegowską – tel. 22/258 71 75;

601 25 14 41; s; www.ptsr.org.pl; www.symfoniaserc.pl;


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: PTSR
Miejsce: Krakowskie Przedmieście, Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-09-17
Organizator:

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Adres:

Nowolipki 2a, 00-160 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 241 39 86

E-mail:

biuro@ptsr.org.pl

Www:

http://ptsr.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dobroczynność
  • ochrona zdrowia
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rodziny
  • rozrywka