Przejdź do treści głównej

Demonstracja "Wolne Polki-Wolna Polska. Wszyscy za jedną, jedna za wszystkich"

autor(ka): Liliana Religa
2017-09-13, 10:11
archiwalne
Ulotka ”Wolne Polki - Wolna Polska. Wszyscy za jedną, jedna za wszystkich”
Popierasz projekt "Ratujmy Kobiety"? Zależy Ci na dostępie do bezpiecznej, legalnej aborcji i badań prenatalnych, rzetelnej edukacji seksualnej, uregulowaniu kwestii klauzuli sumienia etc? Przyjdź w niedzielę, 24 września 2017 r. pod Sejm walczyć o ochronę praw reprodukcyjnych.

Ograniczanie możliwości decydowania o swoim ciele to atak na podstawowe prawa i wolności. Blokowanie dostępu do antykoncepcji awaryjnej uderza w naszą godność. Powoływanie się na klauzulę sumienia przy wypisywaniu recept czy w aptece jest naruszeniem przepisów i praw pacjentek.

W tak wrogiej kobietom atmosferze nie zamierzamy milczeć! Zgromadzimy się 24 września o 14:00 pod Sejmem, by żądać praw reprodukcyjnych, a przede wszystkim dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Każdego roku około 150 tysięcy Polek dokonuje terminacji ciąży za granicą lub w podziemiu aborcyjnym. Nierzadko w groźnych warunkach. Wiele z nich sięga po tzw. metody domowe, które narażają ich zdrowie, nawet życie. Mówimy zdecydowanie - „dość upokarzania Polek, dość naszego milczącego cierpienia”! Domagamy się zmiany prawa antyaborcyjnego i nie spoczniemy, dopóki nie odzyskamy pełni praw reprodukcyjnych. Mamy prawo we własnym kraju być traktowane z szacunkiem i z troską o nasze zdrowie.

Chcemy okazać nasze poparcie dla projektu inicjatywy obywatelskiej Ratujmy Kobiety. Pragniemy europejskich standardów prawa w dziedzinie świadomego rodzicielstwa i zdrowia – legalnej i bezpiecznej aborcji, rzetelnej edukacji seksualnej, opieki okołoporodowej, badań prenatalnych, regulacji stosowania klauzuli sumienia.

Zamierzamy też uczcić Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji (28.09), w ramach którego na całym świecie mobilizują się NGO-sy, by lobbować za ochroną praw seksualnych i za uniwersalnym dostępem do kompleksowych usług zdrowia reprodukcyjnego.

Demonstracja wpisuje się również szeroką kampanię CIVICUS: World Alliance for Citizen Participation (Światowego Sojuszu na rzecz Wspierania Inicjatyw Obywatelskich). Globalna akcja „Speak!” oddaje głos tym, którzy protestują przeciw bezprawiu i wspólnie walczą o sprawiedliwą przyszłość dla wszystkich. Przyjdź i wysłuchaj naszych gości(ń), poskanduj i pośpiewaj!

Zapraszamy wszystkie organizacje, inicjatywy i partie polityczne, które podzielają nasze poglądy i opowiadają się za prawem kobiet do legalnej aborcji (akceptujemy bannery).


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Strona wydarzenia na Facebooku
Miejsce: Sejm RP, Matejki 1, Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-09-24
Organizator:

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem

Www:

https://www.facebook.com/wielkakoalicja/ 

Organizator:

Komitet "Ratujmy Kobiety"

Www:

http://ratujmykobiety.org.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • feminizm
  • kobiety
  • ochrona zdrowia
  • prawa człowieka
  • prawa obywatela