Przejdź do treści głównej

52. powakacyjne spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

autor(ka): Małgorzata Musioł
2017-09-13, 09:48
archiwalne
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 września 2017 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ulicy W. Andersa 13 na Muranowie.

Pokażemy ćwiczenia, jakie może prowadzić ze swoim podopiecznym opiekun, chcący aktywizować osobę chorą do dalszego, samodzielnego wstawania, a przede wszystkim chodzenia w sytuacji, gdy osoba chora odmawia wykonania tych czynności i nie chce z nami współpracować.

Spotkanie, o którym mowa, jest kontynuacją szkolenia, jakie poprowadził mgr Tomasz Wiącek w kwietniu 2017 roku. Z powodu ogromnego zainteresowania tym tematem i sposobu, w jaki poprowadzone zostało szkolenie „Przystanek Alzheimer” organizuje drugą część ww. szkolenia. Tym razem tematem spotkania będą ćwiczenia i formy rehabilitacji prowadzone i adresowane do osoby chorej w chodzie. Będą to ćwiczenia i pomocne wskazówki odnośnie tego, w jaki sposób usprawniać chorego podczas czynności chodzenia. Przypomnijmy, że tematem pierwszego szkolenia było usprawnianie chorego w sytuacji osoby leżącej. Pokazowe ćwiczenia rehabilitacyjne miały na celu zapoznanie uczestników spotkania z zestawem ruchów i ułożeniami ciała, aktywizującymi chorego i mobilizującymi go do siadania, wstawiania i przesiadania się. Tym razem pan Tomasz Wiącek skoncentruje się na czynnościach związanych z chodzeniem.

Tomasz Wiącek jest mgr rehabilitacji i fizykoterapii. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją osób niesamodzielnych w Akademickim Centrum Medycznym w Warszawie. Jest osobą z dużym doświadczeniem i odpowiednim podejściem do osób chorych na choroby neurodegeneracyjne mózgu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 września 2017 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ulicy W. Andersa 13 na Muranowie.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres:, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Przystanek Alzheimer
Miejsce: Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich"
Data wydarzenia: 2017-09-28
Organizator:

Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich"

Adres:

Gen. Andersa 13, 00-159 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 635 13 64

E-mail:

info@malibracia.org.pl

Www:

http://www.malibracia.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia
  • rodziny
  • seniorzy