Przejdź do treści głównej

Stop transportowi żywych zwierząt – Międzynarodowy dzień akcji

autor(ka): Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
2017-09-11, 12:42
archiwalne
13 września organizacje z całego świata razem zaprotestują przeciwko transportom żywych zwierząt. Protesty odbędą się także w 11 miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie i Słupsku.

13 września 2017 r. odbędzie się drugi w historii dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – akcja odbędzie się pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”. Tego dnia tysiące aktywistów i aktywistek z całego świata połączy swoje siły, by zamanifestować przeciwko eksportowi żywych zwierząt. 32 kraje, od Francji po Kanadę, Izrael i Japonię, dokładnie w tym jedynym dniu wspólnie wyrażą swój sprzeciw, zorganizują marsze, happeningi i przemowy publiczne. Protesty odbędą się także w Polsce, gdzie trzy organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – CIWF Polska (Compassion in World Farming), Fundacja Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva oraz BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt połączą swoje siły w 11 miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie i Słupsku.

W Warszawie happening odbędzie się przy ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 w godzinach 12:00-15:00. Będzie można porozmawiać z aktywistami, podpisać petycję, zajrzeć do ciężarówki, w której przewożone są zwierzęta i przekonać na własne oczy, dlaczego wielogodzinny eksport żywymi zwierzętami musi zostać zatrzymany. Międzynarodowy Dzień Akcji organizowany jest po raz drugi, a jego inicjatorem jest organizacja CIWF (Compassion in World Farming), której udało się już doprowadzić do zlikwidowania dopłat do eksportu żywych zwierząt poza Unię Europejską.

Każdego roku miliony zwierząt są transportowane na długie dystanse w ciasnych ciężarówkach. To zadawanie niepotrzebnego cierpienia. Zwierzęta często umierają, zanim skończą swą ostatnią podróż lub są zabijane w okrutny sposób już na miejscu. Regularne śledztwa i kontrole transportów potwierdzają, że nie da się zapewnić przewożonym zwierzętom ochrony ani opieki, a materiały z tych śledztw pokazują przerażający obraz, jaki kryje się za ścianami ciężarówek. Handel żywymi zwierzętami jest niepotrzebny i może być z łatwością zamieniony na handel mięsem. Dlatego też Kilkadziesiąt miast na całym świecie, jednym głosem powie – Stop Transportowi Żywych Zwierząt.


Źródło: Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
Data wydarzenia: 2017-09-13
Organizator:

Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - Viva

Adres:

Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 43 29

Faks:

22 584 91 89

E-mail:

biuro@viva.org.pl

Www:

http://www.viva.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta