Przejdź do treści głównej

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą inicjatywę pozarządową 2016 roku S3KTOR

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
2017-09-07, 14:20
archiwalne
Gala konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2016 roku S3KTOR odbędzie się w piątek, 15 września 2017 r. o godz. 18.00 w Domu Braci Jabłkowskich, przy ul. Brackiej 25, III piętro, Przestrzeń Marzyciele i Rzemieślnicy.

Kampanie społeczne, projekty artystyczne, pikniki rodzinne, wydarzenia kulturalne i sportowe – te wszystkie działania realizowane są na co dzień przez organizacje pozarządowe. Celem konkursu S3KTOR jest wytypowanie najlepszych warszawskich inicjatyw pozarządowych podejmowanych przez organizacje pozarządowe oraz promocja działań warszawskich organizacji trzeciego sektora wśród mieszkańców stolicy.

 

Rozstrzygnięcie konkursu

Podczas gali poznamy zwycięzców trzech kategorii podstawowych, nagrody za całokształt Grand S3KTOR, nagrody Mieszkańców i nagrody portalu ngo.pl. W programie przewidziane są występy artystyczne (Natalii Sikory, zwyciężczyni drugiej edycji „The Voice od Poland”), prezentacje nominowanych organizacji i działania animacyjne dla dzieci.

Budynek, w którym odbędzie się uroczystość jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapewnione zostanie tłumaczenie na języka migowy oraz pętla indukcyjna (zapotrzebowanie na pętlę należy zgłaszać do 12 września, tel. 22 44 409 lub )

Konkurs S3KTOR cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w sześciu edycjach konkursu wzięło udział  ponad 800 inicjatyw. W obecnej edycji konkursu, zgłoszonych zostało ponad 60 inicjatyw. Nagrody w podstawowych kategoriach przyznawała Kapituła konkursu, powołana przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, składająca się z urzędników i przedstawicieli III sektora. Laureata nagrody Za Całokształt Grand S3KTOR wytypowała Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Warszawiacy głosowali na inicjatywę, która otrzyma Nagrodę Mieszkańców. Dodatkową nagrodę ufundował portal ngo.pl. W obecnej, siódmej edycji konkursu wprowadzono zmianę, zamiast dziesięciu kategorii branżowych,  ustanowiono trzy nowe kategorie podstawowe: Aktywizujący, Nowatorski oraz Programowy. Dzięki nim w konkursie mogła wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz Warszawy i jej mieszkańców. Laureaci otrzymają nagrody  finansowe: 5 000 złotych, w każdej z trzech kategorii podstawowych oraz 15 000 złotych Nagrody za Całokształt Grand S3KTOR.

W stolicy, zarejestrowanych jest blisko 12 000 organizacji pozarządowych, czyli stowarzyszeń i fundacji społecznych tak zwanego trzeciego sektora, złożonych z aktywnych mieszkańców. Miasto wspiera ciekawe i godne naśladowania inicjatywy, zwłaszcza lokalne, poprzez współpracę finansową lub pozafinansową. Aby pokazać i docenić działania organizacji został ogłoszony konkurs promujący działalność trzeciego sektora.


Pliki do pobrania

Informacja pochodzi z serwisu ngo.um.warszawa.pl

Źródło: Strona Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
Data wydarzenia: 2017-09-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje pozarządowe
  • rozwój lokalny
  • współpraca z administracją