Przejdź do treści głównej

Studiuj w Warszawie. Podyplomowe studia varsavianistyczne

autor(ka): Organizatorzy
2017-08-29, 13:51
archiwalne
15 września br. kończy się rekrutacja na podyplomowe studia varsavianistyczne w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Podyplomowe studia varsavianistyczne są adresowane do osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat przeszłości Warszawy i Mazowsza, a także współczesności i perspektyw rozwoju miasta i regionu. Absolwenci studiów, którzy chcieliby wykorzystać wiedzę w praktyce, uzyskają kompetencje merytoryczne niezbędne do przygotowania i prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym do pracy przewodnika miejskiego. To także szansa dla pasjonatów historii i lokalnych patriotów, którzy chcieliby poszerzyć swoje zainteresowania.

Program studiów obejmuje ćwiczenia i wykłady z zakresu różnych dziedzin historii, zajęcia poświęcone współczesnej Warszawie oraz zajęcia terenowe, odbywające się również w muzeach, bibliotekach i archiwach stolicy. Obok wykładowców Uniwersytetu zajęcia prowadzą specjaliści, którzy na co dzień są pracownikami m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historycznego m.st. Warszawy czy Zamku Królewskiego.

Rekrutacja na podyplomowe studia trwa do 15 września, do godz. 12. Warto się spieszyć, bo po tym terminie zgłoszenia, z racji zainteresowania studiami, nie będą przyjmowane.

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia trzeba posiadać co najmniej dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Więcej informacji na temat rekrutacji i potrzebnych dokumentów znajdziemy na stronie uczelni www.ihuw.pl/dla-kandydatow/podyplomowe/varsavianistyka lub pod adresem e-mail:

Informacje możemy też uzyskać osobiście, w sekretariacie Studiów Podyplomowych, w budynku Instytutu Historycznego na Uniwersytecie Warszawskim przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, w pokojach nr 5 i nr 7, codziennie w godz. 9.30-15.00.


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-08-29 do 2017-09-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • historia
  • kultura
  • varsaviana