Przejdź do treści głównej

Ząbkowska pełna atrakcji

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-08-25, 12:09
archiwalne
W weekend, 26 i 27 sierpnia, zapraszamy na kolejną odsłonę festiwalu Otwarta Ząbkowska. Zabytkowa praska ulica wypełniona będzie atrakcjami zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych gości. Inicjatywa realizowana jest w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Poza stałymi elementami festiwalu, jak zakupy w ulicznych antykwariatach, zwiedzanie Muzeum Drukarstwa, czy targi sztuki i rzemiosła artystycznego, będzie można wziąć udział w różnych warsztatach oraz posłuchać koncertu w Ogrodzie Ząbkowska (ul. Ząbkowska 9a). Co jeszcze czeka nas na Pradze w najbliższych dniach?

Na dobry początek weekendu, w sobotę, 26 sierpnia, zapraszamy na śniadanie do czytelni przy ul. Brzeskiej. Po południu w Ogrodzie Ząbkowska zawitają członkowie Stowarzyszenia Ochrony Sów, którzy opowiedzą uczestnikom festiwalu o warszawskich gatunkach tych drapieżnych ptaków. Na koniec dnia będzie można wziąć udział w wieczorze muzycznym na żywo, a także posłuchać twórczości praskiego zespołu Love Marine - muzycznego pomostu między melancholijną tradycją Indii, a nowatorskim brzmieniami zaczerpniętymi z post-punka, będącego alternatywą dla mainstreamowych reprezentantów modern rocka.

W niedzielę, 27 sierpnia, ulicą Ząbkowską i Targową, przejdzie coroczna Parada Kundelków i Psów Łaciatych, a na jej zakończenie odbędzie się wiele konkursów i zbiórka datków na schronisko “Znajdki”. A to tylko część zaplanowanych na weekend atrakcji.

Amatorski turniej tenisa stołowego

Dodatkowo w niedzielę, 27 sierpnia, zapraszamy do udziału w amatorskim turnieju ping-ponga o tytuł mistrza ul. Ząbkowskiej 2017. Turniej zostanie rozegrany na stołach zlokalizowanych nieopodal skrzyżowania ul. Ząbkowskiej i Targowej.

Rozpoczęcie turnieju i losowanie par odbędzie się o godz. 12.00. Uczestnicy wystartują w dwóch kategoriach wiekowych – do 13 lat oraz „open” bez podziału na płeć.

Pula nagród to 1400 zł – do wygrania są bony pozwalające na zakup wejściówek na obiekty sportowe w Warszawie o wartości 300, 200 i 100 zł, a także nagrody rzeczowe. Zwycięzca kategorii otrzyma puchar, a pierwsza piątka pamiątkowe medale. Turniej będzie profesjonalnie sędziowany przez przedstawicieli warszawskiej organizacji „Między stołami”.

Aby wziąć udział w turnieju należy wysłać zgłoszenie na adres: , zawierające imię i nazwisko uczestnika (można zgłosić więcej niż jedną osobę w jednej wiadomości). Istnieje również możliwość zgłoszenia chęci udziału na miejscu przed turniejem – zapisy będą trwać do godz. 11.50.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Otwartej Ząbkowskiej na stronie internetowej festiwalu i na Facebook’u wydarzenia.

 

Co to jest Zintegrowany Program Rewitalizacji?

Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Są to inwestycje w nowe budynki oraz dalsza poprawa stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i integrujące mieszkańców. Działania skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Do 2022 roku Warszawa przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: od 2017-08-26 do 2017-08-27
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • kultura i sztuka
  • miasto
  • rekreacja
  • rewitalizacja
  • rozrywka