Przejdź do treści głównej

Kino Letnie na placu Europejskim: „Jabłka Adama”

autor(ka): Jana Tkaczuk
2017-08-09, 15:07
archiwalne
Najciekawsze europejskie produkcje ostatnich lat znowu zagoszczą na placu pod Warsaw Spire. Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia: firmą Samsung i radiem Chillizet zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy na kino pod chmurką. Tym razem na wielbicieli sztuki filmowej czeka pokaz niemiecko-duńskiego filmu pt. „Jabłka Adama”.

Już w najbliższy czwartek, 10 sierpnia, o godz. 21:30 rozpocznie się kolejny seans filmowy z cyklu „Kino Letnie na placu Europejskim”. Na dużym ekranie zostanie wyświetlona niemiecko-duńska produkcja w reżyserii Andersa Thomasa Jensena pt. „Jabłka Adama”, uhonorowana Nagrodą Publiczności Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Historia opowiada o młodym neonaziście Adamie, który warunkowo wyszedł z więzienia. W ramach resocjalizacji zostaje wysłany do wiejskiego ośrodka prowadzonego przez pastora Ivana. Praca w kościele ma uczynić z Adama lepszego człowieka, ale on uparcie wierzy, że nikt i nic nie nawróci go na stronę dobra. W przeciwieństwie do pastora, który nie przyjmuje do wiadomości istnienia zła i dąży do zmiany myślenia swojego podopiecznego, proponując mu zrobienie czegoś dobrego dla innych. Adam zobowiązuje się do przygotowania szarlotki. Tak zaczyna się na pozór prosta historia, która jednak z czasem mocno się komplikuje, wciągając widza w coraz bardziej dziwną i niestereotypową opowieść.

„Jabłka Adama” to połączenie pełnej czarnego humoru komedii i dramatu z odniesieniami biblijnymi. Wciągająca opowieść, piękna sceneria i doskonałe aktorstwo – do zobaczenia już 10 sierpnia o godz. 21:30 na placu Europejskim.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie:

https://www.facebook.com/events/1987643968143058.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Ghelampco
Miejsce: Warszawa, plac Europejski,
Data wydarzenia: 2017-08-10
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka