Przejdź do treści głównej

Rower za 30 tys. kilometrów

autor(ka): dobr
2017-08-03, 20:57
Akcja Rower Pomaga (fot. Fundacja Ekologiczna Arka)
Biorąc udział w tej akcji, spędzasz miło czas, ograniczasz emisję CO2, a do tego fundujesz dzieciom z domu dziecka wymarzony rower, bo Rower Pomaga!

– Wystarczy wsiąść na rower, przejechać dowolną liczbę kilometrów i wpisać ten dystans do formularza na stronie www.rowerpomaga.pl – zachęcają organizatorzy akcji z Fundacji Ekologicznej „Arka”. To już trzecia edycja tej zabawy. Fundacja stawia sobie za cel przekonanie Polaków, że dzięki jeździe na rowerze można pomagać ludziom, dać radość dzieciom i ograniczyć zgubny wpływ CO2 na nasz klimat.

Mniej CO2 w powietrzu

Każdy zarejestrowany uczestnik akcji, po wpisaniu przejechanego dystansu na stronie, może od razu zobaczyć – w specjalnym kalkulatorze – o ile mniej CO2 trafiło do powietrza dzięki temu, że odległość ta została pokonana na rowerze, a nie samochodem. A za każde 30 tys. wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów (dzięki sponsorom: Lasy Państwowe, Grupa Kęty S.A, Murapol S.A.) Fundacja Ekologiczna „Arka” przekaże dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych rower.

Akcja Rower Pomaga rozpoczęła się w marcu. Do końca lipca na liczniku zarejestrowano ponad 1 180 tys. km. To oznacza, że do rozdania jest już 39 pojazdów. Niewiele zatem brakuje, aby każda z 42 zarejestrowanych na stronie rowerpomaga.pl inicjatyw zakończyła się sukcesem.

Mobilizacja w stolicy

Dla dzieci pedałują rowerzyści w całej Polsce, także w stolicy. W Warszawie akcję – wspólnie z Fundacją – rozpoczęli w marcu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 154 z klasami integracyjnymi. Do nich trafi jeden z rowerów, o które walczą stołeczni cykliści. Na konto szkoły przejechali już 33 620 km. Potrzebna jest jednak dalsza mobilizacja.

– W Warszawie zarejestrowało się ponad 520 uczestników naszej akcji. Ich osiągnięcia można śledzić poprzez aplikację endomondo – mówi Wojciech Owczarz z Fundacji Ekologicznej „Arka”. – Można tam też zobaczyć, że w stolicy mamy przejechane już 60 tys. km. Ale potrzebne jest jeszcze drugie tyle, ponieważ okazało się, że w Warszawie możemy przekazać sześć rowerów, a nie dwa, jak zakładaliśmy.

Drugi rower ma trafić do Domu Dziecka nr 1. Dzieci z tej placówki już cieszą się jednym rowerem otrzymanym dzięki akcji Rower Pomaga. W 2016 roku pojazd dla nich ufundowały Lasy Państwowe.

Jeszcze nie wiadomo komu Fundacja Ekologiczna „Arka” przekaże dodatkowe cztery rowery. Warto jednak o nie powalczyć. Wszystko wyjaśni się 27 sierpnia 2017 r., podczas Pikniku z Klimatem, kiedy to ma nastąpić uroczyste przekazanie pojazdów. Zatem: na rowery!


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.


Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna warszawa.ngo.pl
Organizator:

Fundacja Ekologiczna ARKA

Adres:

Walecznych 23, 43-344 Bielsko-Biała, woj. SL

Tel.:

33 819 46 53

E-mail:

fundacjaarka@fundacjaarka.pl

Www:

http://fundacjaarka.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • edukacja ekologiczna
  • ekologia
  • klimat
  • powietrze
  • rekreacja
  • rowery