Przejdź do treści głównej

Studia podyplomowe: Terapia pedagogiczna uczniów z zaburzeniami rozwoju – dysleksja, dyskalkulia, dyspraksja, ADHD, SLI

autor(ka): Beata Kowalewska
2017-08-02, 09:25
Placówka Kształcenia Ustawicznego Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości oraz Wyższa Szkoła Mazowiecka w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe "Terapia pedagogiczna uczniów z zaburzeniami rozwoju – dysleksja, dyskalkulia, dyspraksja, ADHD, SLI, zaburzenia zachowania", które rozpoczną się w październiku 2017 r. w Warszawie. Studia są płatne. Szczegółowe informacje dostępne na stronie http://www.cwro.edu.pl.

OPIS STUDIÓW:

Program studiów zawiera m.in. zagadnienia z psychologii rozwojowej, klinicznej i wychowawczej, diagnozę i terapię dzieci z trudnościami w uczeniu się czytania, pisania oraz system wspomagania i korygowania rozwoju dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki metodą prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Studia zawierają kompleksowy program diagnozy i terapii (wykłady i ćwiczenia warsztatowe) indywidualnej i grupowej dla dzieci i młodzieży z dysleksją, ADHD i zaburzeniami zachowania m.in. wprowadzenie do terapii poznawczo-behawioralnej, mnemotechniczny trening ortograficzny.

DLA KOGO?

Studia przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów i psychologów oraz absolwentów studiów magisterskich z kwalifikacjami pedagogicznymi.

CERTYFIKAT:

Absolwenci uzyskują certyfikat terapeuty pedagogicznego oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

Tytuł uprawnia do prowadzenia obserwacji klinicznej oraz diagnozy i terapii pedagogicznej uczniów z dysleksją, dyskalkulią, dyspraksją, SLI, ADHD i zaburzeniami zachowania.

Uzyskane kwalifikacje umożliwiają założenie prywatnej pracowni terapii pedagogicznej.

PROGRAM RAMOWY:

W programie m.in.:

  1. prezentacja kompleksowego programu diagnozy i terapii uczniów z ADHD i zaburzeniami zachowania - wykłady i warsztaty: terapia indywidualna i grupowa, wprowadzenie do poznawczo-behawioralnej terapii ADHD;

  2. system wspomagania i korygowania rozwoju dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki w/g programu prof. zw. E.Gruszczyk-Kolczyńskiej;

  3. diagnoza i terapia dzieci z trudnościami w uczeniu się czytania i pisania. Przyczyny trudności, możliwości korygowania i wspierania rozwoju;

  4. kompleksowa terapia młodzieży dyslektycznej (techniki zapamiętywania, elementy treningu twórczego myślenia, mnemotechniczny trening ortograficzny, psychoedukacja ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji interpersonalnej, treningi relaksacyjne);

  5. trening słuchowy Johansena, Neuroflow;

  6. specyficzne zaburzenia rozwoju językowego w tym SLI;

  7. terapia ręki.

ORGANIZACJA:

Studia podyplomowe trwają cztery semestry (350h dydaktycznych, w tym ponad 200h ćwiczeń i zajęć praktycznych) i są realizowane w systemie comiesięcznych zjazdów: (piątek: 16.00-19.30, sobota, niedziela: 9.00-18.00).

Koszt studiów - 1.500 zł za semestr oraz jednorazowo 400 zł wpisowe

KONTAKT:

tel. 22 847 95 42 tel./fax 22 847 95 41

Warszawa ul. Woronicza 15 lok. 100 (przy stacji metra Wierzbno) adres email:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Miejsce: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
Data wydarzenia: od 2017-10-01 do 2019-09-30
Organizator:

Placówka Kształcenia Ustawicznego Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości

Adres:

Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

228479542

Faks:

228479541

E-mail:

cwro@cwro.edu.pl

Www:

http://www.cwro.edu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • oświata