Przejdź do treści głównej

X Ogólnopolskie Forum Pełnomocników

autor(ka): Miłosz Ukleja
2017-08-03, 17:32
archiwalne
Sieć SPLOT oraz Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na X Ogólnopolskie Forum Pełnomocników jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, które odbędzie się 7 września br. w Warszawie. Początek wydarzenia o godz. 11 w WCIES przy ul. Starej 4.

FORMULARZ ZAPISÓW:

https://goo.gl/forms/YqffiHGPnEi6OJ792

Pełnomocnicy są osobami na co dzień pracującymi w JST. W ich zakresie obowiązków mieści się koordynacja działań związanych ze współpracą jednostki z lokalnym III sektorem. Idea cyklicznych spotkań tego środowiska jest sukcesywnie realizowana przez Sieć SPLOT od 2009 r., kiedy to Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – organizacja członkowska Sieci – zorganizowało pierwsze w Polsce tego typu spotkanie.

Forum jest okazją do wspólnej dyskusji o najistotniejszych obecnie wyzwaniach stojących przed środowiskiem pozarządowymi i samorządem terytorialnym oraz do poznania rozwiązań, jakie wypracowały liczne jednostki samorządu w Polsce w zakresie bieżącej, codziennej praktyki współpracy. Dlatego tegoroczne spotkanie koncentruje się wokół powstających rozwiązań mogących w przyszłości uzupełnić, a nawet zastąpić dotychczasowe modele finansowania realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

Liczymy też na Państwa zainteresowanie kwestiami partycypacji, w tym konsultacji z mieszkańcami, ponieważ pomijanie tego aspektu w pracy władz publicznych często wywołuje słuszny opór społeczny. Dyskutowana będzie także kwestia rodzącego się sektora społecznościowego, pozostającego poza nurtem organizacji pozarządowych, ale coraz ważniejszego dla funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. Jak zawsze zapraszamy na sesję poświęconą codziennej praktyce współpracy.

Planowane Forum będzie dziesiątym, jubileuszowym spotkaniem, liczymy więc na obecność blisko 120 osób z urzędów gmin, powiatów i województw. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zapraszamy nie więcej niż 2 osoby z jednej JST.

Serdecznie zapraszamy!

Ewa Kolankiewicz

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

Zbigniew Wejcman

Prezes Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT

 


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Miejsce: Warszawa (WCIES) , Stara 4, 00-231 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-09-07
Organizator:

Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT - Biuro

Adres:

Szpitalna 5, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 91 28

E-mail:

biuro@siecsplot.pl

Www:

http://www.facebook.com/siecsplot 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • partycypacja
  • współpraca z administracją