Przejdź do treści głównej

„Happening Ziemiański”: Stop rujnowaniu polskich dworów

autor(ka): Polskie Towarzystwo Ziemiańskie
2017-07-20, 15:44
archiwalne
Polskie Towarzystwo Ziemiańskie oraz Magdalen Wędlikowska – artystka malarka zapraszają na „Happening Ziemiański” Stop rujnowaniu polskich dworów, który odbędzie się 22 lipca 2017 roku od godz. 17 przed Pałacem Prezydenckim przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie.

Patronat nad wydarzeniem objęło „Radio dla Ciebie”

Podczas tego artystycznego przedsięwzięcia Magdalena Wędlikowska będzie „na żywo” malowała obraz, przedstawiający jeden ze zrujnowanych dworów ziemiańskich. Będzie można przyjrzeć się pracy artystki, ale też zakupić kwartalnik PTZ „Wiadomości Ziemiańskie” oraz zobaczyć inne wydawnictwa, poświęcone tematyce ziemiańskiej.

To artystyczne spotkanie umili mini koncert wiolonczelistki Julii Fangrat.

Polskie Towarzystwo Ziemiańskie dzień wcześniej przekaże w Biurze Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, „manifest” - list, w którym zwraca Panu Prezydentowi uwagę na katastrofalną sytuację polskich dworów, niszczejących i rozbieranych na naszych oczach! Mając nadzieję, że Pan Prezydent zechce przyłączyć się do tych, którzy od lat walczą o poprawę sytuacji dworów, pałaców i innych budynków ziemiańskich. Jednym ze sposobów na ratowanie tych obiektów jest oczywiście uczciwa – tam, gdzie to możliwe w naturze – reprywatyzacja.

Na ten, ciągle nierozwiązany problem Polskie Towarzystwo Ziemiańskie chce zwrócić uwagę Prezydenta RP.


Źródło: Polskie Towarzystwo Ziemiańskie
Data wydarzenia: 2017-07-22
Organizator:

Polskie Towarzystwo Ziemiańskie

Adres:

Poznańska 38 lok. 2, 00-689 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • kultura
  • ochrona zabytków