Przejdź do treści głównej

Powstaje czwarty w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”

autor(ka): Greta Sobolewska
2017-07-13, 16:40
użytkownik
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz Centrum Kultury Wilanów podjęli współpracę przy tworzeniu czwartego w Polsce „Kącika Babci i Dziadka” w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 w Wilanowie.

„Kąciki Babci i Dziadka” to inicjatywa realizowana przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” w ramach programu „Oswajanie starości”. „Kącikowa” koncepcja polega na przeprowadzeniu metamorfozy wydzielonego wnętrza w miejscach otwartych na rzecz Seniorów, której celem jest przywołanie atmosfery domu rodzinnego. Powstaje przyjazna w dobrym klimacie przestrzeń dla osób starszych tworząca warunki dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Urządzany wspólnymi siłami „Kącik Babci i Dziadka” w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie przy wsparciu Dzielnicy Wilanów M.St. Warszawy może działać mobilizująco na pozostałe placówki dedykowane osobom starszym, inspirując je do podejmowania podobnych działań. Pragniemy, aby projekt ten uruchomił nowe podejście do tego, jak mogą wyglądać podobne miejsca w Polsce dla starszych osób. Chcemy zainspirować podobne ośrodki do tworzenia przytulnych i jednocześnie energetyzujących miejsc z niepowtarzalnym klimatem.

Zakładamy, że wilanowski „Kącik” będzie miejscem otwartym dla przedstawicieli lokalnej społeczności - sąsiadów danej placówki, okolicznych seniorów, przedszkolaków. Będzie także miejscem ciekawych spotkań, czy wydarzeń kulturalnych, w których będą mogli brać udział nie tylko osoby starsze, ale również wszystkie grupy wiekowe.

Ogromnie cieszy nas fakt, że na okoliczność powstawania "Kącika Babci i Dziadka" zrzeszają się ludzie dobrej woli, którzy uruchomiają swoją energię i kontakty, by metamorfoza dokonywała się w spektakularny sposób. Już dziś otrzymaliśmy olbrzymie wsparcie od firm oraz osób na rzecz realizacji tego „Kącika”. Są to m.in.: Flügger Sp. z o.o., Nowodvorski Lighting, Marka Indesit należąca do firmy Whirlpool Corporation, Euro-net Sp. z o.o., Futerm (Trekassi).


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier"
Miejsce: Międzypokoleniowe Centrum Edukacji , Radosna 11, 02-956 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie
Organizator:

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier"

Adres:

Aleja Przyjaciół 8 1a, 00-565 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 849 96 62

Faks:

22 849 96 62

E-mail:

radafundacji@fpbb.pl

Www:

http://www.fpbb.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • dzieci
  • edukacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • seniorzy