Przejdź do treści głównej

Weekend sportowej rywalizacji

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
2017-07-13, 12:25
archiwalne
W weekend, 14-16 lipca, w stolicy odbędą się dwa niezwykle widowiskowe wydarzenia sportowe. Przed warszawską publicznością rywalizować będą uczestnicy Mistrzostw Polski MTB XC, a także V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Mistrzostwa Polski MTB XC

Kolarstwo górskie w mistrzowskim wydaniu wraca do Warszawy. Mistrzostwa Polski w olimpijskiej formule XC (cross country), gościły do tej pory w stolicy jednie raz. Teraz Warszawa ponownie staje się gospodarzem najważniejszej kolarskiej imprezy w Polse.

Zawody odbywać się będą od piątku do niedzieli, 14-16 lipca. Areną rywalizacji będzie Góra Kazury, czyli Wzgórze Trzech Szczytów na Ursynowie. Do Warszawy przyjadą najlepsi polscy kolarze górscy z wicemistrzynią olimpijską, mistrzynią świata Mają Włoszczowską na czele. Na wymagającej i technicznej trasie zostaną rozegrane wyścigi o tytuły mistrzów i mistrzyń Polski, także w sztafetach. Imprezą towarzyszącą będą Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w formule XC. Dla miłośników jazdy na rowerach górskich to będzie doskonała okazja, aby w Warszawie spędzić czas aktywnie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 organizowane są przez Poland Bike przy współpracy z , biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Kolarskim, Warszawskim Klubem Kolarskim oraz Fundacją Sport. Zmagania odbywać się będą pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Ze szczegółowym harmonogramem zawodów można zapoznać się tutaj.

V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Już w najbliższą niedzielę, 16 lipca, poznamy piłkarskich mistrzów globu. Przed nami V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W czasie turnieju jubileuszowego na stadionie miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3) zagrają 24 z drużyny złożone z podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. To największy tego tupu turniej na świecie.

Tradycyjnie już nie zabraknie atrakcji przygotowanie specjalnie z myślą o kibicach. Główną z nich będzie Mecz gwiazd: telewizja vs. internet. W tym spotkaniu swoje umiejętności zaprezentują aktorzy dziennikarze i youtuberzy. W roli „jokerów” wystąpią piłkarskie gwiazdy m.in. Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Paolo Futre (A.C. Milan), John Collins (Celtic), Rui Barros (Juventus F.C.), Frank Verlaat (Ajax Amsterdam) oraz Siergiej Alejnikow (Juventus F.C.). Po autografy kibiców zapraszamy o godz. 11.30.

Po raz pierwszy mistrzostwom towarzyszyć będzie piknik sprotowy, podczas którego obok stadionu, odbędzie się Warszawski Targ Śniadaniowy. Na odwiedzających czekać będą stoiska oferujące potrawy z niemal wszystkich krajów, z których pochodzą zawodnicy.

Start Targu w niedzielę, 16 lipca, o godz. 10.00, a pierwszy mecz fazy finałowej rozegrany zostanie o godz. 11.30. W sobotę, 15 lipca, mecze odbywać się będą bez udziału publiczności.

V mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej organizowane są przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym zawodów.


Źródło: Urząd m.st. Warszawa
Data wydarzenia: od 2017-07-14 do 2017-07-16
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • młodzież
  • sport, wypoczynek