Przejdź do treści głównej

„Jak mogłem zapomnieć! Przecież mamy Wisłę!” – otwarcie wystawy

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
2017-07-13, 12:13
archiwalne
W sobotę, 15 lipca, na bulwarze Jana Karskiego otwarta zostanie wystawa „Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy Wisłę!”. Na ekspozycji znajdować się będą zdjęcia, pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego, ilustrujące jak w okresie międzywojennym spędzano czas na rzece w Warszawie.

Tytuł „Jakże mogłem zapomnieć! Przecież mamy Wisłę!” nawiązuje do artykułu z Kuriera Warszawskiego z lipca 1936 r. Na wystawie zobaczymy zdjęcia m.in. z pobytu grupy aktorów płynących balią z Krakowa do Gdańska, uczestników spływu „Przez Polskę do morza” czy wyścigów i maratonów pływackich. Zdjęcia powstały w latach dwudziestolecia międzywojennego na potrzeby „Ilustrowanego Kuriera Codziennego”, gazety wydawanej w latach 1910-1939 w Krakowie.

Wystawę, która ustawiona zostanie na bulwarze Jana Karskiego, na wysokości ulicy Boleść, o godz. 17.30 otworzą przedstawiciele władz m.st. Warszawy, dyrekcji Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Fundacji Promocji Rekreacji „KIM”. Towarzyszyć im będą kajakarze biorący udział w niemal tysiąckilometrowym spływie kajakowym Vistuliada – od kilometra „0” szlaku żeglownego do Bałtyku”. Otwarciu towarzyszyć będzie krótka prezentacja i wykład na temat ekspozycji.

Wystawę opracowała Fundacja Promocji Rekreacji „KIM” w ramach zadania „Vistuliada. Przystanek Warszawa”, które współfinansuje m.st. Warszawa.

Uczestnicy międzynarodowego spływu Vistuliada spędzą w Warszawie dwa dni – 15 i 16 lipca. Otwarcie wystawy jest jedną z atrakcji przygotowanych w związku ze spływem. Dodatkowo w sobotę, 15 lipca, o godz. 20.00 odbędzie się otwarty koncert (klubokawiarnia „Rejs” na bulwarze Flotylli Wiślanej) zespołu Moribunda, grającego muzykę etno, a w niedzielę, 16 lipca, Fundacja „KIM” zaprasza mieszkańców stolicy na spływ kajakowy warszawskim odcinkiem Wisły oraz spacer ornitologiczny wzdłuż jej brzegów.


LOGO

Źródło: Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
Data wydarzenia: 2017-07-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • historia
  • miasto
  • rekreacja
  • rozwój lokalny
  • Wisła