Przejdź do treści głównej

Sesja na OFIP-ie

autor(ka): Natalia Klorek
2017-07-14, 10:55
archiwalne
Zapraszamy na sesję "Warszawska współpraca organizacji z miastem – modelowe rozwiązanie?" podczas VIII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Podczas spotkania podzielimy się tym, co działa, a co w dalszym ciągu jest wyzwaniem w obszarze współpracy NGO i Urzędu m.st. Warszawy. Omówimy:

 1. Program Rozwoju Współpracy –> wspólnie i na równych prawach z urzędnikami napisaliśmy i wdrażamy strategiczny dokument wskazujący kierunki rozwoju warszawskiego sektora pozarządowego.
   
 2. Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO) –> stale rozwijający się model wspierania organizacji pozarządowych w Warszawie w zakresie bezpłatnej pomocy prawnej, księgowej i rozwojowej.
   
 3. Debatę o ciałach dialogu społecznego –> przeprowadzona wspólnie z samorządem Warszawy analiza współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i samorządem, z której wnioski zostaną wdrożone w Programie Współpracy na 2018 rok.
   
 4. Zapis przyjęty przez Radę Warszawy o stale zwiększających się środkach w budżecie miasta na realizację zadań publicznych przez NGO.

Zapraszamy do udziału wszystkich przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane dialogiem międzysektorowym.

Kiedy? 9 września, godz. 9.30-10.50

Jak wziąć udział w sesji? Wstęp wolny po zarejestrowaniu się przez formularz na stronie OFIP-u: http://ofip.eu/formularz-sesja-scwo/

Więcej informacji na temat sesji.

O Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych:

OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmuje się najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. VIII OFIP odbędzie się w Warszawie 8 i 9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata, forum obywatelskie przyjadą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju, którzy podsumują dorobek ostatnich lat oraz będą planować strategiczne działania na przyszłość. Ogólną osią tegorocznej dyskusji będą wolność oraz wartości, które łączą środowisko osób angażujących się w działania pozarządowe. Wiodącym punktem VIII OFIP-u będzie forum na Uniwersytecie Warszawskim  przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Gościć na nim będzie około 1 tysiąca osób.

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych - jedyna ponadbranżowa federacja, która zrzesza łącznie 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.

Swój udział w całym OFIP-ie można zarejestrować do 21 sierpnia 2017 r. przez FORMULARZ na stronie.

Więcej informacji na temat OFIP: www.ofip.eu oraz www.facebook.com/ofip.eu.

Zapraszamy!
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (warszawa.ngo.pl)
Data wydarzenia: 2017-09-09
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • współpraca z administracją