Przejdź do treści głównej

Przyjdźcie na ogłoszenie wyników budżetu partycypacyjnego!

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
2017-07-12, 12:43
archiwalne
W najbliższy piątek, 14 lipca (Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56) odbędzie się ogłoszenie wyników kolejnej już edycji budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Początek wydarzenia o godz. 18.00.

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy: zgłaszając projekty, dyskutując nad nimi, a potem oddając na nie swój głos. W czwartej edycji warszawiacy mieli do rozdysponowania ponad 61 mln zł. Mieszkańcy zgłosili 2782 pomysły, z czego do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1808 dotyczących 18 dzielnic Warszawy.

Finałem budżetu partycypacyjnego było głosowanie, w którym wzięło udział ok. 117 tysięcy mieszkańców (dokładne dane zostaną podane w podczas ogłaszania wyników). Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetów dzielnic i zrealizowane w 2018 roku. Środki finansowe potrzebne na realizację projektów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu będą pochodziły z budżetów dzielnicowych. Nie są to więc dodatkowe środki, to część budżetu dzielnicy przeznaczona do rozdysponowania bezpośrednio przez mieszkańców.

Transmisja wydarzenia on-line na stronie

Zachęcamy do obejrzenia foto galerii oraz filmów poświęconych przykładowym projektom, które udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu warszawiaków w budżet partycypacyjny!

Film 1 - Ścianka wspinaczkowa w plenerze zrealizowana z budżetu partycypacyjnego na Pradze-Północ

Film 2 - Miasteczko ruchu drogowego zrealizowane z budżetu partycypacyjnego na Białołęce

Film 3 - Zajęcia sportowe na Sadybie zrealizowane z budżetu partycypacyjnego na Mokotowie


Źródło: Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
Data wydarzenia: 2017-07-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • budżet obywatelski
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją