Przejdź do treści głównej

III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami – organizacje włączcie się! [patronat ngo.pl]

autor(ka): Joanna Piech
2017-07-12, 10:13
archiwalne
http://www.sxc.hu/photo/1177156
25 października w Warszawie odbędzie się III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Organizowany w piątą rocznicę podpisania przez Polskę Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami Kongres będzie okazją do przedstawienia priorytetów do Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami oraz propozycji założeń do nowych ustaw dotyczących systemu wsparcia w Polsce. Zapraszamy organizacje pozarządowe z całej Polski do partnerstwa!

Za niezależnym życiem

„Za niezależnym życiem” – to hasło III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja ma być wyjątkowa, gdyż po 5 latach od obowiązywania Konwencji ONZ i latach dyskusji na temat jej wdrażania i ulepszania systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami, zostaną przedstawione konkretne rozwiązania. Wypracowane przez środowisko pozarządowe priorytety do Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i założenia do ustaw wdrażających mają być nawiązaniem do rządowych projektów: Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Programu „Za Życiem”.

Kongres Osób z Niepełnosprawnościami to jedyne takie ogólnopolskie forum, podczas którego niepełnosprawni, ich bliscy, opiekunowie, asystenci mają możliwość występować w swoim imieniu i głośno mówić wspólnym głosem o swoich potrzebach. W tym roku tematem przewodnim jest prawo do niezależnego życia, czyli do integracji zamiast segregacji, włączenia zamiast wykluczenia, zatrudnienia na otwartym rynku pracy zamiast w zakładach chronionych, rozwijania usług asystenckich i społecznych zamiast nieefektywnych świadczeń finansowych.

Konsultacje w regionach

III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami poprzedzą spotkania w regionach. Ważne, by jak najwięcej osób z niepełnosprawnością miało szansę uczestniczyć w przygotowaniach Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i mogło wypowiedzieć się w istotnych dla siebie tematach. Dlatego podczas 16 Konwentów Regionalnych proponowane zmiany w systemie wsparcia będą konsultowane w mniejszych grupach z osobami i organizacjami, które z różnych przyczyn nie będą mogły przyjechać do Warszawy na Kongres. Informacje na temat Konwentów w poszczególnych województwach znajdują się na stronie www.konwencja.org

Do tej pory ideę Kongresu poparło prawie 40 organizacji z całej Polski. Partnerstwo jest otwarte, tzn. że każda organizacja pozarządowa może do niego dołączyć i aktywnie uczestniczyć w przygotowywaniu Konwentów, Kongresu oraz pracach nad Strategią. Zgłoszenie przyjmowane są cały czas drogą mailową na adres .

Spotkajmy się wszyscy na 25 października w Warszawie na III Kongresie Osób z Niepełnosprawnością!

Wesprzyj organizację Kongresu i osoby z niepełnosprawnościami w walce o niezależne życie – https://zrzutka.pl/gg3u3u


LOGO

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: FIRR
Miejsce: Warszawa,
Data wydarzenia: od 2017-07-25 do 2017-10-25
Organizator:

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Adres:

Wybickiego 3a, 31-261 Kraków, woj. MA

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • No i gdzie ci admini ~gość 18.10.2017, 08:42 (adresy mailowe) oraz ta postmoderacja? ODPOWIEDZ
  • To ja przekazuję swoją myśl ~gość 17.10.2017, 11:39 Żądam zniesienia premoderacji na stronie ngo.pl i zastąpienia jej postmoderacją. Oraz kontaktu do adminów. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • aktywność obywatelska
  • antydyskryminacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • prawa człowieka
  • równość