Przejdź do treści głównej

Nowy gospodarz Centrum Kreatywności – więcej czasu na zgłoszenia

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-07-10, 14:26
archiwalne
Miasto szuka operatora Centrum Kreatywności Targowa. Do 31 lipca trwa postępowanie na wybór operatora. Projekt będzie realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a nowy gospodarz, na zasadzie umowy koncesji, poprowadzi Centrum przez maksymalnie 15 lat.

Ze względu na duże zainteresowanie tematem oraz liczne zapytania, termin zgłoszeń w konkursie na operatora Centrum Kreatywności Targowa został przedłużony do 31 lipca.

Przyszły operator (partner prywatny lub konsorcjum podmiotów) będzie miał do dyspozycji powierzchnię ponad 3 tys. m² w pięknej, zrewitalizowanej kamienicy, która znajduje się w samym centrum warszawskiej Pragi – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego. Zadaniem operatora będzie utrzymanie i zarządzanie Centrum.

Centrum Kreatywności pełni rolę inkubatora przedsiębiorczości dedykowanego kreatywnym startupom. Początkujący przedsiębiorcy sektora kreatywnego mogą tutaj wynająć sale na pracownie po preferencyjnych stawkach czynszu, a także liczyć na wsparcie merytoryczne w postaci szkoleń czy doradztwa.

– Centrum Kreatywności to przestrzeń będąca platformą współpracy i networkingu, w której spotykają się warszawiacy, aby testować swoje pomysły, tworzyć wspólne przedsięwzięcia i zawiązywać partnerstwa – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – To właśnie obowiązki związane z jego prowadzeniem przejmie przyszły operator.

Zadaniem Centrum jest również ścisła współpraca z instytucjami otoczenia biznesu i przedstawicielami środowisk kreatywnych, a co za tym idzie wsparcie kreatywnych i innowacyjnych projektów oraz przedsiębiorstw działających w tym sektorze.

Nowy gospodarz musi wykazać się między innymi doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami z powierzchnią biurową i konferencyjną oraz doświadczeniem w realizacji projektów mających na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Oferty można składać do 31 lipca do godz. 12.00 w siedzibie Zarządu Mienia m.st. Warszawy (ul. Jana Kazimierza 62). Kolejnym etapem postępowania będą negocjacje z potencjalnymi partnerami. Miasto zaprosi maksymalnie 5 oferentów z największą liczbą punktów, przyznanych przez komisję.

Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 to zespół 3 budynków: frontowy, południowy i północny, które tworzą układ w kształcie litery „C”. Łączy je okazały przeszklony 360-metrowy dziedziniec z powierzchnią wystawienniczą. W obiekcie znajduje się kompleks sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 211 m² oraz 33 nowoczesne pomieszczenia biurowe o powierzchni od 17 m² do 34 m². Już dziś pracujący w Centrum przedsiębiorcy, wynajmują 24 pracownie.

Zachęcamy do wirtualnego spaceru po Centrum Kreatywności Targowa.

Szczegółowe informacje o postępowaniu wraz z wymaganymi dokumentami dostępne są pod linkiem: http://www.zmw.waw.pl/przetargi.html. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 22 836 81 03.

Centrum Kreatywności zostało utworzone przez m. st. Warszawa w ramach realizacji projektu unijnego pn. „Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Kreatywności Targowa”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w ramach Priorytetu I – Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”, Działanie 1.3 „Kompleksowe wykorzystanie terenów pod działalność gospodarczą”.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: od 2017-07-10 do 2017-07-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • przedsiębiorczość
  • rozwój zawodowy
  • współpraca z administracją