Przejdź do treści głównej

Dodatkowe spotkanie konsultacyjne dotyczące szyldów

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-07-10, 12:42
archiwalne
Konsultacje społeczne warszawskiej uchwały krajobrazowej zbliżają się do końca. W czwartek, 13 lipca o godz. 18.00 organizatorzy zapraszają mieszkańców i przedsiębiorców z obszaru rewitalizowanego (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na dodatkowe spotkanie dotyczące szyldów.

Spotkanie na temat szyldów odbędzie się 13 lipca o godz. 18.00 w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. W programie prezentacja założeń i dyskusja na temat zapisów nowej uchwały.

Przypomnijmy. Warszawska uchwała krajobrazowa będzie regulować kwestie dotyczące reklam, szyldów, małej architektury oraz ogrodzeń. Usystematyzuje wielkości szyldów i reklam, określi ich dopuszczalne typy oraz miejsca, w których mogą być sytuowane.

Projekt zakłada m.in. że szyldy będzie można umieszczać tylko w strefie parteru budynków (z nielicznymi wyjątkami), w taki sposób, by nie przesłaniały cennych detali architektonicznych.

Z zapisami uchwały krajobrazowej można się zapoznać na stronie: http://konsultacje.um.warszawa.pl/sites/konsultacje.um.warszawa.pl/files/warszawska_uchwala_krajobrazowa_-_projekt.pdf. Uwagi - do 14 lipca br. - można zgłaszać on-line lub na adres:

Konsultacje warszawskiej uchwały krajobrazowej zakończą się w piątek, 14 lipca. Następnie projekt zostanie poddany ponownej analizie i zgodnie z ustawą, po przejściu procedury uzgodnień i wyłożenia publicznego, trafi pod obrady Rady m.st. Warszawy.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2017-07-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • miasto
  • przedsiębiorczość
  • rozwój lokalny