Przejdź do treści głównej

MetLife i Legia organizują gry i zabawy dla dzieci z Powiślańskiej Fundacji Społecznej [relacja]

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-28, 16:32
20 czerwca jedenastu podopiecznych Powiślańskiej Fundacji Społecznej miało okazję wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych rozgrywkach na boisku użyczonym przez Legię. Po uroczystym wręczeniu pucharów i medali wszyscy uczestnicy wzięli udział w wycieczce po stadionie.

– To kolejne już wydarzenie przygotowane przez wolontariuszy MetLife dla podopiecznych Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Cieszę się, że Legia przyłączyła się do tej inicjatywy. W kwietniu zorganizowaliśmy warsztaty biżuterii dla dzieci z sąsiadującej z naszą firmą świetlicy środowiskowej prowadzonej przez fundację, a niektórzy nasi wolontariusze pomagają też tym dzieciom w odrabianiu lekcji. Za każdym razem jest to znakomita okazja do wspólnego spędzenia czasu, nawiązania relacji i oderwania dzieci od codzienności. Ich uśmiech, radość i entuzjazm są dla nas bezcenne. – powiedziała Ewa Skrzypko, Dyrektor ds. Doświadczeń Klientów w MetLife, współorganizatorka akcji i wolontariuszka.

Legia Warszawa regularnie wspiera inicjatywy charytatywne i społeczne. Poprzez Fundację Legii Klub angażuje się w pomoc potrzebującym rodzinom, w tym przede wszystkim dzieciom, i prowadzi szereg własnych programów skierowanych między innymi do świetlic środowiskowych. Wiele z akcji Fundacji Legii realizowanych jest przy wsparciu wolontariuszy wywodzących się ze środowiska kibiców Legii.

Powiślańska Fundacja Społeczna to organizacja pożytku publicznego, której misją jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu rodzin. Jej celem jest wspieranie rodzin w pełnieniu funkcji wychowawczych oraz rozwiązywaniu trudności. Pod opieką Fundacji jest 30 dzieci, które codziennie po lekcjach przychodzą do dwóch świetlic na Powiślu i znajdują tam troskliwą opiekę, ciepły posiłek i wszelką potrzebną pomoc.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Powiślańska Fundacja Społeczna

Adres:

Mokotowska 55, 00-542 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 625 77 82

Faks:

22 625 74 32

E-mail:

biuro@pfs.pl

Www:

http://www.pfs.pl 

Organizator:

Fundacja Legii

Adres:

Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 628 43 03 wew. 114

Www:

http://fundacjalegii.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • sport, wypoczynek
  • wychowanie