Przejdź do treści głównej

#Warszawa2030: podsumowanie konsultacji społecznych

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-06-20, 16:04
archiwalne
Urząd m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców na spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne projektu strategii #Warszawa2030, które odbędzie się w poniedziałek, 26 czerwca, o godz. 17:30 w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56.

Ponad 1600 uwag zgłoszono do projektu strategii rozwoju Warszawy do 2030 roku. Z tego ponad 70% zostało lub będzie uwzględnionych. – To dobitny przykład, że warto włączać się w konsultacje społeczne organizowane przez stołeczny Urząd – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Na poniedziałkowym spotkaniu zagwarantowano udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową, tłumacza języka migowego, audiodeskrypcję, pętlę indukcyjną oraz opiekę nad dziećmi.

Spotkanie będzie transmitowane na www.2030.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/Warszawa2030

Projekt Strategii #Warszawa2030 jest efektem 1,5 rocznych prac, prowadzonych przy współudziale mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu, ekspertów i samorządowców. Konsultacje trwały od 11 kwietnia do 15 maja 2017 roku. Były okazją do przyjrzenia się całościowemu efektowi prac oraz do podzielenia się opiniami lub uwagami. Zarówno przez tych, którzy do tej pory aktywnie brali udział w pracach nad strategią, jak i tych, którzy dopiero na tym etapie prac chcieli podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Konsultacje były skierowane m.in. do mieszkańców, w tym młodzieży, aktywistów miejskich, organizacji pozarządowych, instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców oraz wszystkich tych, którzy interesują się rozwojem Warszawy.

Łącznie wpłynęło ponad 1600 uwag, w postaci ustnej, papierowej oraz elektronicznej. Najwięcej uwag zebrano podczas rozmów w punktach konsultacyjnych, za pośrednictwem elektronicznego formularza oraz podczas spotkań z mieszkańcami w dzielnicach. Najmniejszą popularnością cieszyły się urny do zgłaszania uwag w formie papierowej. Wszystkie uwagi zostały wnikliwie przeanalizowane. Każda z nich była przedmiotem dyskusji zespołu redakcyjnego oraz ekspertów, a następnie grup roboczych ds. aktualizacji strategii.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 2017-06-26
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • miasto
  • partnerstwo
  • partycypacja
  • rozwój regionalny
  • współpraca z administracją