Przejdź do treści głównej

Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-16, 12:42
archiwalne
W najbliższy wtorek 20 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Soho Factory w Warszawie odbędzie się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii. Podczas wydarzenia Wicepremier Jarosław Gowin wręczy Złote Wilki za realizację najlepszych projektów społecznych w tym roku. Finał zgromadzi łącznie 1 tys. osób: studentów i uczniów - autorów projektów społecznych, partnerów i beneficjentów projektów oraz reprezentantów środowiska biznesowego, akademickiego i artystycznego.

W najbliższy wtorek wicepremier Jarosław Gowin w trakcie Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii wręczy Złote Wilki za najlepsze projekty społeczne. Wydarzenie otworzą Filip Chajzer i Dorota Wellman, a wśród naszych gości są m.in. Olga Kozierowska, autorka kobiecego portalu biznesowego „Sukces pisany Szminką”, Rafał Plutecki, Szef Google Campus Warsaw, Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots czy Rafał Masny, autor jednego z najbardziej popularnych polskich kanałów YouTube.

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Od 2014 r. prawie 5 tysięcy studentów i uczniów zorganizowało w ramach platformy 1074 projekty w ponad 300 miejscowościach.

Od godz. 10.00, w porannej części wydarzenia uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji gości specjalnych oraz obejrzeć eliminacje Pitch Contest supported by Coca-Cola - konkursu na najlepszą prezentację projektu. O godz. 16.30 rozpocznie się część oficjalna Wielkiego Finału, podczas której rozdane zostaną Złote Wilki. Podczas Wielkiego Finału chcemy podsumować dotychczasowe rezultaty Zwolnionych z Teorii, zmotywować młodzież do zaangażowania się w organizację projektów społecznych oraz promować aktywną postawę obywatelską.

Partnerami strategicznymi Zwolnionych z Teorii są The Coca-Cola Foundation, T-Mobile oraz Bank Zachodni WBK. Partnerem merytorycznym została Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Rozwoju. Partnerem strategicznym Wielkiego Finału jest Fundacja PZU.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkim Finale.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez platformę online https://wielkifinalzwzt17.evenea.pl/.

Więcej informacji udziela Anna Kowalska: , 506 294 364

www.zwolnienizteorii.pl, www.facebook.com/zwolnienizteorii/

_______

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych kompetencji, takich jak zarządzanie projektami, praca w grupie czy przywództwo oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Zwolnieni z Teorii to jednocześnie platforma online do tworzenia prawdziwych projektów społecznych i zdobywania kompetencji przyszłości. Na platformie uczestnicy olimpiady mają dostęp do praktycznych kursów i narzędzi, które zapewniają im skuteczną i usystematyzowaną pracę nad projektem. Kursy tworzone są we współpracy z globalnymi markami takimi jak Coca-Cola, Google, Y Combinator czy Project Management Institute R.E.P.

Social Wolves

Social Wolves jest startupem społecznym założonym przez trójkę przyjaciół: Paulę Bruszewską (Prezes), Marcina Bruszewskiego oraz Rafała Flisa (członkowie Zarządu). Platforma edukacyjna stworzona przez startup (www.zwolnienizteorii.pl) zaangażowała ponad 26 tysięcy uczniów i studentów do stworzenia własnych, oryginalnych projektów społecznych, których zasięg objął ponad 5,5 mln beneficjentów na przestrzeni ostatnich 3 lat. Platforma “Zwolnieni z Teorii” oparta jest na autorskiej i nowatorskiej metodzie edukacyjnej - the Social Action Project Method ™, która polega na wykorzystaniu przez uczestników narzędzi biznesowych w realizacji prawdziwego przedsięwzięcia - projektu społecznego. W ten sposób uczestnicy nie tylko uczą się odpowiedzialności za swoje otoczenie, ale także zdobywają cenione przez pracodawców kompetencje.

Misją organizacji jest budowanie odpowiedzialnego i kompetentnego społeczeństwa. Odpowiedzialność to dla Social Wolves wykorzystywanie swoich talentów do tego, by pozytywnie wpływać na otoczenie. Wierzymy, że niezależnie od tego czy absolwenci Zwolnionych z Teorii będą w przyszłości prowadzić własne przedsiębiorstwa, zostaną prezesem firmy, premierem, czy świadomym wyborcą, doświadczenie satysfakcji, jaką daje zmienianie świata na lepsze, pozwoli podejmować im odpowiedzialne decyzje.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: 2017-06-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • edukacja obywatelska