Przejdź do treści głównej

Festiwal uśmiechu [relacja]

autor(ka): Fundacja "Dr Clown"
2017-06-14, 16:43
użytkownik
Fot. Piotr Litwic
To było wyjątkowe święto optymizmu i radości. Tysiące osób i plejada gwiazd wzięły udział w 9. Festiwalu Uśmiechu, organizowanym przez Fundację "Dr Clown" . 10 czerwca na ulicy Nowy Świat w Warszawie 200 "doktorów clownów" i znani artyści wciągali do wspólnej zabawy oraz promowali ideę "Terapii śmiechem", którą Fundacja "Dr Clown" na co dzień prowadzi w szpitalach i placówkach specjalnych.

9. Festiwal Uśmiechu odwiedzili: Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Butowtt, Karolina Nolbrzak, Włodzimierz Matuszak i Karol Strasburger . Wolontariusze Fundacji prezentowali zabawne gagi, klaunadę, żonglerkę i sztuczki magiczne. Katarzyna Zielińska puszczała wielkie bańki mydlane i malowała buzie dzieciom. Wspólnie z Grażyną Wolszczak, Karoliną Nolbrzak i Włodzimierzem Matuszakiem można było stworzyć pacynki i gadżety.

- Z Fundacją "Dr Clown" jestem związana już blisko 10 lat. To dla mnie wielka satysfakcja, że działamy razem już tak długo a Fundacja "Dr Clown" tak pięknie się rozwija, ma coraz więcej wolontariuszy i darczyńców. Cieszę się, że jest coraz więcej osób, które nas wspierają i które wierzą w ideę "Terapii śmiechem", w to, jak ważny jest optymizm i przyjazna atmosfera dla powrotu zdrowia i jaką siłę daje uśmiech do walki z chorobą i przeciwnościami. To wszystko daje mi energię do działania i wiarę, że to, co robimy, ma sens - mówi Małgorzata Socha, ambasadorka Fundacji "Dr Clown".

Fundacja "Dr Clown" od 1999 roku prowadzi program " Terapii śmiechem i zabawą" (geloterapii) w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, "doktorzy clowni", w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. "Doktorzy clowni" odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących dzieci, osób niepełnosprawnych oraz seniorów w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

O Fundacji Dr Clown: www.drclown.pl, www.facebook.com/fundacja.dr.clown

O Festiwalu Uśmiechu: www.festiwalusmiechu.pl, #festiwalusmiechu


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja "Dr Clown"
Organizator:

Fundacja "Dr Clown"

Adres:

Jagiellońska 58 lok. 128A, 03-468 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 854 05 01

Faks:

22 266 81 53

E-mail:

info@drclown.pl

Www:

http://www.drclown.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dzieci
  • ochrona zdrowia
  • rozrywka