Przejdź do treści głównej

Brave Kids w Warszawie

autor(ka): Michalina Jarmuż
2017-06-09, 13:58
archiwalne
Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki od 2013 roku jest partnerem i lokalnym organizatorem Brave Kids w Warszawie. Brave Kids doskonale wpisuje się w misję Fundacji i wzbogaca jej działania. - Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy już po raz 4 być organizatorem tego wspaniałego projektu w Warszawie - mówi Aleksandra Ośko prezes Fundacji.

Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki powstała w 2009 roku. Każdy z jej twórców wnosi do organizacji inne pomysły na działania, ale ich wspólnym mianownikiem jest międzykulturowość. Działamy przede wszystkim w obszarze edukacji międzykulturowej i integracji cudzoziemców ze społeczeństwem polskim. Realizujemy działania skierowane do cudzoziemców i do Polaków oraz mniejszości narodowych. Wiele z naszych działań kierujemy do dzieci i młodzieży ponieważ wierzymy, że tego rodzaju działania należy podejmować od najmłodszych lat. Pracujemy również z dorosłymi - nauczycielami oraz rodzicami naszych uczniów.

Fundacja dynamicznie się rozwija i swoimi działaniami obejmuje coraz liczniejsze grupy odbiorców. Aktualnie planujemy i realizujemy działania z zakresu zarządzania wielokulturową szkołą (wielowymiarowe wsparcie dla szkół, w których uczą się dzieci z doświadczeniem migracji), rozwoju zawodowego i osobistego dla osób z doświadczeniem migracji, edukacji międzykulturowej oraz projektów współpracy międzynarodowej - opowiada Michalina Jarmuż członkini zarządu Fundacji.

Fundacja od 2013 roku jest partnerem i lokalnym organizatorem Brave Kids w Warszawie. Brave Kids doskonale wpisuje się w misję Fundacji i wzbogaca jej działania.

W Warszawie projekt Brave Kids zatacza coraz szersze kręgi, chociaż od początku najbardziej związany jest z jedną dzielnicą - Pragą Południe. To tutaj, w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, ul. Podskarbińska 2, odbywają się warsztaty artystyczne, a spektakle finałowe w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim. Warsztaty dla liderów i dla dzieci z rodzin goszczących odbywają się w Centrum Społecznym Paca, ul. Paca 40.

Zaangażowanie rodzin goszczących nie uznaje granic między dzielnicami więc przyjeżdżają do nas z całej Warszawy, a niejednokrotnie z miejscowości podwarszawskich. Mamy gorącą nadzieję, że coraz więcej Warszawiaków pokocha ten projekt tak jak my! - opowiada Aleksandra Ośko.

Główną koordynatorką Brave Kids w Warszawie jest Aleksandra Ośko. W 2016 roku wydarzenie tworzyli również : Magda Sokołowska - koordynatorka programu wolontariatu, Iwona Cichowicz - koordynatorka rodzin goszczących, Ola Brożyna i Marta Wnukowska (koordynacja i realizacja programu liderów), Martyna Gołębiewska i Jan Oliński (liderzy wolontariuszy).

W tym roku Brave Kids Warszawa będzie trwał od 17 czerwca do 2 lipca 2017.

Spektakl Finałowy Brave Kids w Warszawie

  • kiedy? 29 czerwca 2017 o godz. 18:30
  • gdzie? w Centrum Promocji Kultury Praga - Południe, ul Podskarbińska 2.

WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY !

Będziemy umieszczać informacje o projekcie i jego przebiegu na ngo.pl

Codziennie informacje o projekcie można znaleźć na naszym profilu: https://www.facebook.com/FundacjaSwiatNaWyciagniecieReki/

Autorką zdjęć jest Alicja Szulc


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2017-06-08 do 2017-07-23
Organizator:

Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki

Adres:

Gwiaździsta 27 lok. 63, 01-651 Warszawa-Żoliborz, woj. mazowieckie

Tel.:

501 318 949

E-mail:

fundacja@swiaty.org.pl

Www:

http://www.swiaty.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny
  • integracja społeczna
  • kultura
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • obcokrajowcy, migranci
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa