Przejdź do treści głównej

Niepełnosprawnik - Przewodnik w codzienności

autor(ka): Piotr Todys
2017-05-29, 16:36
użytkownik
archiwalne
To kwestia równości – mieć dostęp do informacji i przestrzeni tak jak wszyscy. Osoby z niepełnosprawnością chcą być niezależne i chcą samodzielnie planować swoje aktywności. Reagując na te potrzeby stworzyliśmy Niepełnosprawnik.

Niepełnosprawnik to bezpłatna i sprawdzona informacja o dostępności miejsc publicznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Planujące zakupy obuwia, mieszkające w Warszawie osoby z niepełnosprawnością, znajdą w Niepełnosprawniku ponad 160 dostępnych sklepów obuwniczych. A gdy jest potrzeba znalezienia usług krawieckich, to wyszukiwarce można znaleźć ponad 50 takich miejsc. Jeśli trzeba kupić coś dla ulubionego zwierzaka, to Niepełnosprawnik znajdzie prawie 70 takich sklepów.

W wyszukiwarce informacje o dostępności znajdą też rodzice z małymi dziećmi w wózkach. Ponad 1.000 placówek oferuje pomieszczenia gdzie można dzieci nakarmić czy przewinąć: od urzędów dzielnicy, poprzez galerie handlowe, po uczelnie wyższe i muzea. Parking rodzinny wyszukiwarka wskaże w 71 miejscach.

Niepełnosprawnik to także łatwa w obsłudze i szybka wyszukiwarka, dostępna na telefonach i tabletach, a także na komputerach stacjonarnych. Wyszukiwarka zgodna jest ze standardami WCAG 2.0 AA czyli jest przyjazna osobom niewidomym i niedowidzącym. W wyszukiwarce osoby głuche znajdą wsparcie tłumacza języka migowego w 181 miejscach, w tym w 30 urzędach.

Niepełnosprawnik to także przyjazny interfejs - ze zrozumiałym językiem i doskonale opisującymi miejsca piktogramami. Turyści z niepełnosprawnością przyjeżdżający do Warszawy łatwo skorzystają z Niepełnosprawnika dzięki angielskiej i rosyjskiej wersji językowej. W wyszukiwarce turyści znajdą prawie 170 dostępnych miejsc noclegowych.

www.Niepelnosprawnik.pl to jedyna tego rodzaju wyszukiwarka w Polsce. Działa od 2007 roku. Znajdziecie tu Państwo prawie 10.000 dostępnych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami na terenie Warszawy: osób głuchych i niedosłyszących, osób niewidomych i niedowidzących, osób niesprawnych ruchowo, osób z niepełnosprawnością intelektualną. Audyty (pomiary obiektów) przeprowadzane są przez dwuosobowe zespoły, w oparciu o szczegółowe standardy korespondujące z przepisami prawa i zasadami uniwersalnego projektowania. W ramach audytów badane są sklepy, kina, restauracje, biblioteki, salony kosmetyczne, banki, szkoły, hotele, zakłady krawieckie, obiekty sportowe, urzędy i inne miejsca niezbędne każdemu w codziennym życiu.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z www.Niepelnosprawnik.pl. Zaplanuj swój dzień z Niepełnosprawnikiem.

Niepełnosprawnik jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja TUS
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Woronicza 29a, 02-640 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 852 01 82

Faks:

22 852 01 82

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl  http://www.niepelnosprawnik.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • inicjatywy oddolne
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • współpraca z administracją