Przejdź do treści głównej

Debata na temat Białej księgi w sprawie przyszłości Europy

autor(ka): Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny
2017-05-19, 13:46
archiwalne
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny zaprasza na debatę na temat Białej księgi w sprawie przyszłości Europy, która odbędzie się 23 maja 2017 roku, w godzinach 11:00 - 14:30 w Centrum Konferencyjnym Zielna, przy ul. Zielnej 37.

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) organizuje debatę w Warszawie, żeby poznać poglądy polskiego społeczeństwa obywatelskiego na temat pięciu scenariuszy dotyczących przyszłego rozwoju Europy, przedstawionych przez Jeana-Claude’a Junckera w białej księdze Komisji Europejskiej w sprawie przyszłości Europy.

W debacie uczestniczyć będą przedstawiciele organizacji pracodawców i pracowników oraz inne podmioty społeczeństwa obywatelskiego. Odbędzie się ona 23 maja br., w godzinach 11:00–14:30, w Centrum Konferencyjnym Zielna.

Gospodarzem debaty będzie trzyosobowa delegacja członków EKES-u, w skład której wchodzą:

- Krzysztof Balon, sekretarz Rady Programowej Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS), współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego
- Marian Krzaklewski, członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, wiceprzewodniczący Rady Europejskich Pracowników z Wyższym Wykształceniem i Kadr Kierowniczych, EUROCADRES
- Lech Pilawski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan Wprowadzenia do debaty dokona dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, dr Marek Prawda.

W załączniku przedstawiono wstępny program polskiej debaty. Dalsze informacje znaleźć można na stronie internetowej.

Jako organ unijny reprezentujący społeczeństwo obywatelskie, EKES organizuje w każdym państwie członkowskim debaty dotyczące przyszłości Europy. Te debaty krajowe są częścią trwających obecnie szerszych dyskusji na temat perspektyw na przyszłość dla Europy, zainicjowanych przez instytucje europejskie w całej UE i angażujących obywateli, władze i organizacje.

Pomysły przedstawione podczas debat zostaną uwzględnione w opinii EKES-u w sprawie przyszłości Europy, która ma zostać przyjęta na sesji plenarnej w lipcu 2017 r. Opinia ta ma wpłynąć na decyzje UE dotyczące przyszłego kształtu Europy i kierunku działania, jaki należy obrać w nadchodzącym okresie przed wyborami europejskimi w czerwcu 2019 r. Inspirująca debatę Biała księga w sprawie przyszłości Europy – refleksje i scenariusze dotyczące przyszłości UE-27 do 2025 r. została opublikowana przez Komisję Europejską 1 marca 2017 r. Zawiera ona pięć scenariuszy dotyczących sposobu, w jaki Europa mogłaby rozwijać się do 2025 r., w takich obszarach jak, między innymi, jednolity rynek i handel, migracja i bezpieczeństwo czy unia gospodarcza i walutowa.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny
Data wydarzenia: 2017-05-23
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • integracja europejska
  • partnerstwa międzynarodowe
  • polityka międzynarodowa
  • współpraca międzynarodowa