Przejdź do treści głównej

Znamy wyniki wyborów na przedstawicieli NGO do IV kadencji WRP!

autor(ka): Opr. JD, warszawa.ngo.pl
2017-05-18, 12:00
archiwalne
Grafika: Grzegorz Laszuk
Urząd m.st. Warszawy ogłosił dziś wyniki wyborów na przedstawicieli NGO, którzy będą brali udział w posiedzeniach IV kadencji Warszawskiej Rady Pożytku. Kto będzie reprezentować stronę pozarządową w WRP?

Tak jak informowaliśmy kilka dni temu, w wyborach, które trwały od 10 kwietnia do 11 maja 2017 roku wzięło udział ponad 250 warszawskich organizacji pozarządowych, które oddały łącznie 1027 ważnych głosów. Każda NGO mogła zagłosować na maksymalnie 12 kandydatów, ponieważ tylu przedstawicieli sektora pozarządowego wejdzie w skład IV kadencji Warszawskiej Rady Pożytku.


Oto lista kandydatów, wraz z liczbą oddanych na nich głosów (do WRP IV kadencji wejdzie 12 osób z najwyższą liczbą głosów):

1

Andrzej Mrowiec

129

2

Anna Gierałtowska

126

3

Bartłomiej Włodkowski

123

4

Andrzej Trzeciakowski

120

5

Marta Lewandowska

118

6

Dariusz Jarosiński

109

7

Tomasz Harasimowicz

62

8

Ewa Wiśniewska

57

9

Monika Chrzczonowicz

55

10

Anna Zielińska

29

11

Piotr Kaliszek

26

12

Ewa Kościuch-Manandhar

26

13

Włodzimierz Kaczkowski

24

14

Rafał Zieleniewski

12

15

Jan Rybczyński

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd m.st. Warszawy poinformował również, że przedstawicielami Rady m.st. Warszawy w IV kadencji WRP będą:

- Jarosław Szostakowski

- Anna Rożek

- Małgorzata Żuber-Zielicz


W najbliższym czasie swoich przedstawicieli wskaże również Prezydent m.st. Warszawy, która następnie powoła rozporządzeniem IV kadencję Warszawskiej Rady Pożytku.

Serwis warszawa.ngo.pl będzie przeprowadzać relacje z kolejnych posiedzień Rady.


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.


Informacja pochodzi z serwisu ngo.um.warszawa.pl

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 5 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Obserwator pie....y ~Obserwator Obserwatora 18.05.2017, 03:39 Obserwatorze! 1) Jakie masz dowody, że osoby uczestniczące w różnych ciałach dialogu i różnych radach pożytku wykonują swoje obowiązki nieefektywnie? Konkrety, please! 2) Kandydatów było mniej niż KDS, które miały prawo ich zgłaszać. Czemu więc Ty, nie zgłosiłeś chęci kandydowania, nie wystartowałeś w wyborach i nie wygrałeś ich? Odpowiesz? 3) Warto zwrócić uwagę, że zwykle I kadencja w Radzie to czas... uczenia się wielu rzeczy. Tę wiedzę zwykle można efektywnie wykorzystać w kolejnych kadencjach. Kontynuacja udziału jest więc moim zdaniem naturalna. Zwłaszcza, że to praca społeczna. Chwała więc, że są ludzie, którzy chcą poświęcać swój prywatny czas na społeczną pracę dla sektora! ODPOWIEDZ
  • i znowu te same osoby ~obserwator 18.05.2017, 01:22 Wygląda na to, że niektóre osoby tak przykleiły się do stołka w Warszawskiej Radzie Pożytku, że będą w niej trwać do końca swoich dni. Pokazuje to jak słaby jest sektor pozarządowy w Warszawie skoro nie może wyłonić innych kandydatów. Świadczy to też o tym, że sposób wyłaniania kandydatów przez w tym wypadku KDS'y betonuje system i pozwala przez niektóre osoby zmonopolizować radę. Najbardziej kuriozalnym jest to, że są na liście osoby które nie tylko będą członkami WRP ale równocześnie członkami Rady Wojewódzkiej co stawia pod znakiem ich sumienna pracę i może świadczyć o zmonopolizowaniu rad przez jedną grupę osób sektora. Pokazuje to również, że system wyborów nie sprawdza się i nadal większość organizacji nie widzi sensu uczestnictwa w zmonopolizowanych wyborach. Czy jest to zatem jeszcze rada dialogu? Wygląda że nie stała się to rada zapewnienia przez wąską grupę osób z sektora wpływu na to jaką politykę prowadzi samorząd miasta. Teraz trzeba będzie czekać 3 lata aby osoby które wejdą w skład rady aby ewentualnie w kolejnej kadencji już nie były w co raczej wątpię. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • miasto
  • organizacje pozarządowe
  • partnerstwo
  • partycypacja
  • współpraca z administracją